Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. YENİ ZELANDA KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Yeni Zelanda’ya gönderiyoruz.
    Coğrafi yapısı olarak iki büyük ve birçok küçük adacıktan oluşan Yeni Zelanda, Türkiye’ye tam 17 bin kilometre uzaklıktadır. Yeni Zelanda’nın ticaretinin büyük bir kısmı denizyolu ile gerçekleşmektedir. Deniz yolu ile gönderilen ürünlerin ulaşma süresi ortalama 45 günü bulmaktadır. Yeni Zelanda kargo hizmeti ile firmaların veya bireylerin kargo gönderilerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde ulaştırmaktayız. Türkiye’den Yeni Zelanda’daki bir noktaya göndermek istediğiniz kargo gönderilerinizi hava yolu kargo taşımacılığı ile 1-2 gün içerisinde teslim etmekteyiz.
    İki ülke arasındaki bireysel veya kurumsal gönderiler için çoğu zaman express kargo hizmeti tercih edilmektedir. Express kargo hizmeti ile Türkiye’den Yeni Zelanda’ya gönderileriniz ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim edilmektedir. Türkiye’den Yeni Zelanda’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır.
    Yeni Zelanda’ya kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Yeni Zelanda Kargo

1.1. Yeni Zelanda Uçak Kargo Hizmeti

    Uzman kadrosu ile hava taşımacılığı hizmeti veren firmamız, Yeni Zelanda kargo hizmeti ile Türkiye ile Yeni Zelanda arasında köprü görevi sağlamaktadır. Firmalar ve bireyler Yeni Zelanda kargo hizmeti ile taşınmasında engel olmayan tüm gönderilerini hızlı ve güvenli şekilde alıcısına ulaştırmaktadır.

1.2. Yeni Zelanda Kargo Avantajları

•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    30 kilo üzeri Yeni Zelanda gönderilerinize özel fiyatlar
•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti

Yeni Zelanda Kargo

2. YENİ ZELANDA KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Yeni Zelanda’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır.
    Hava yolu taşımacılığı kapsamına giren Yeni Zelanda express kargo hizmetimiz, gönderilerinizin ülkeler arası güvenli ve hızlı taşınmasına olanak sunmaktadır. Yeni Zelanda express kargo hizmetiyle firmamız, ürünlerin güvenli bir biçimde taşınmasını ve sorunsuz alıcılarına ulaştırılmasını kendisine görev edinmiştir. Hem Türkiye’deki göndericiler hem de Yeni Zelanda’daki alıcılar kargo hizmeti sürecinde sorun ile karşılamamaktadır. QuickShipper, uzun yıllardır Yeni Zelanda express kargo hizmeti vermekte olup müşteri memnuniyet odaklı çalışmaktadır. Türkiye’deki bir noktadan, Yeni Zelanda’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 21,37 Euro’dan 1 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti ise 29,38 Euro’dan başlamaktadır. Express kargo hizmetimiz ile Yeni Zelanda’ya hızlı, sorunsuz ve ekonomik gönderimler gerçekleştirebilirsiniz.
    Türkiye’den Yeni Zelanda’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Yeni Zelanda Kargo

3. YENİ ZELANDA KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Yeni Zelanda’ya kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Yeni Zelanda’ya doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Yeni Zelanda’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Yeni Zelanda Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Yeni Zelanda’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Yeni Zelanda’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Yeni Zelanda’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yeni Zelanda Kargo

3.2. Yeni Zelanda Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Yeni Zelanda’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Yeni Zelanda’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Yeni Zelanda’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Yeni Zelanda Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Yeni Zelanda Kargo

3.4. Yeni Zelanda Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. YENİ ZELANDA HAKKINDA

    Yeni Zelanda, Büyük Okyanusun güney kısmında yer alan bir ülkedir. Ülkenin önemli şehirlerinden biri olan Wellington şehri aynı zamanda başkentidir. En büyük şehri Auckland’dır. Ülkenin para birimi Yeni Zelanda dolarıdır. İngilizce, ülke nüfusunun büyük bölümünün günlük yaşamda konuştuğu ve Yeni Zelanda’nın resmi dilidir. Ülke ekonomisi, dünyada gelişmiş ekonomiler arasında sayılabilecek konumdadır. Denizcilik, kerestecilik, altın madenciliği gibi ekonomik gelir kaynakları bulunmaktadır. Kişi başına düşen gelir ve refah seviyesi yüksek bir ülkedir.

4.1. Türkiye Yeni Zelanda İthalat-İhracat İlişkisi

    Yeni Zelanda 2020 yılında toplam 38,87 milyar dolarlık ihracat ve 37,09 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Çin, Avustralya, ABD, Japonya ve Güney Kore Cumhuriyeti ile kurmuştur. Türkiye 2020 yılında Yeni Zelanda’ya 104 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Yeni Zelanda’ya ihraç edilen başlıca ürünler; motorlu kara taşıtları, makinalar, mekanik cihazlar ve aletler, meyveler ve sert kabuklu meyveler, elektrikli makine ve cihazlardır. Türkiye 2020 yılında Yeni Zelanda’dan 35 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Yeni Zelanda’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; makinalar, mekanik cihazlar ve aletler, optik, fotoğraf, ölçü, tıbbi alet ve cihazlar, etler ve yenilebilen sakatattır. İki ülke arasında 2020 yılında 139 milyon doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Yeni Zelanda Kargo

4.2. Yeni Zelanda Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Yeni Zelanda coğrafi ve kültürel uzaklık gibi nedenlerle Türkiye’nin dış ticaretinde önemli bir yerde bulamamaktadır. Yeni Zelanda pazarına girmeden önce ihracatçılarımızın kapsamlı pazar araştırması yapmaları ve gerekli pazarlama tekniklerine hâkim olmalıdırlar. Gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra mutlaka ülke ziyaret edilmelidir. Yeni Zelanda piyasasında her fiyat aralığında ve kalite de ürün satılmaktadır. İlgili ülkede Asya ülkelerinin yoğun rekabeti ile karşılaşmak mümkündür. Firmalar ile yapılacak olan toplantılarda ve iş görüşmelerinde mutlaka randevu saatine ve görüşme süresine dikkat edilmelidir.

4.3. Yeni Zelanda’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Yeni Zelanda’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Yeni Zelanda arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Yeni Zelanda’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Yeni Zelanda Kargo

5. YENİ ZELANDA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Yeni Zelanda’ya kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Yeni Zelanda’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Yeni Zelanda’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Yeni Zelanda’ya kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Yeni Zelanda’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Yeni Zelanda seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yeni Zelanda’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Yeni Zelanda kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Yeni Zelanda’ya kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Yeni Zelanda’ya en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Yeni Zelanda’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Yeni Zelanda’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Yeni Zelanda’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al