Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. TACİKİSTAN KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Tacikistan’a gönderiyoruz.
    Türkiye, Tacikistan’ın iş birliği yaptığı ülkeler arasında ilk konumlarda yer almaktadır. İki ülke arasında sürdürülen uluslararası politikalar bulunmaktadır. Tacikistan ile Türkiye arasındaki ilişkiler dost ve iş birliğine dayalıdır. Türkiye, Tacikistan’a ile arasındaki ticaret hacmini 1 milyar dolara ulaştırmayı hedeflemektedir. Bu olumlu yönde ilerleyen ilişki, Tacikistan yurt dışı kargo hizmetlerine de yansımıştır. Türkiye’den Tacikistan’a sık sık ticari ürün, numune ve makine gibi yükler transfer edilmektedir. QuickShipper, express kargo hizmeti ile Türkiye’den Tacikistan’a gönderilerinizi ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim etmektedir. Türkiye’den Tacikistan’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır.
    Tacikistan’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Tacikistan Kargo

1.1. Tacikistan Uçak Kargo Hizmeti

    Tacikistan’a kargo göndermek isteyen kurumsal ve bireysel müşterilerimizin gönderilerini en hızlı kargo taşıma yöntemlerinin başında gelen hava yolu taşımacılığı ile gerçekleştirmekteyiz. Hava yolu taşımacılığı ile Tacikistan’a gönderilecek olan kargoların takibini ve teslimatını firmamız yapmaktadır. Hava yolu taşımacılığı ile gönderilen kargolarınız, kara ve deniz yolu ile yapılan kargo taşımacılığa göre çok daha güvenli ve hızlı teslim edilecektir. 

1.2. Tacikistan Kargo Avantajları

•    30 kilo üzeri Tacikistan gönderilerinize özel fiyatlar
•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat

Tacikistan Kargo

2. TACİKİSTAN KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Tacikistan’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır.
    Gönderilerinizi Türkiye’nin her yerinden Tacikistan’a göndermek için bizlerden alacağınız Tacikistan express kargo hizmeti, firmamız tarafından uzun yıllardır verilmekte olan ve hava yolu taşımacılığı ile gerçekleştirilen bir hizmettir. Tüm birey ve kurumlara vermiş olduğumuz Tacikistan express kargo hizmetimizden faydalanarak gönderilerinizi vakit kaybetmeden güvenli bir şekilde alıcılarına ulaştırabilirsiniz. Tacikistan express kargo hizmetimiz, kargolarınızın en hızlı ve sorunsuz şekilde gönderilmesine imkân sunmaktadır. Tacikistan’a paketiniz veya koliniz 1-2 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. Türkiye’nin her yerinden Tacikistan’a 0,5 kilogramlık bir paketin veya kolinin gönderim ücreti express kargo hizmeti ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Kargolarınızı Tacikistan’daki firmalara veya dostlarınıza vakit kaybetmeden ve en avantajlı fiyatlarla göndermek isterseniz Tacikistan express kargo hizmeti veren firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 
    Türkiye’den Tacikistan’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tacikistan Kargo

3. TACİKİSTAN KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Tacikistan’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Tacikistan’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Tacikistan’a gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Tacikistan Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Tacikistan’a kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Tacikistan’ı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Tacikistan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tacikistan Kargo

3.2. Tacikistan Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Tacikistan’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Tacikistan’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Tacikistan’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Tacikistan Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Tacikistan Kargo

3.4. Tacikistan Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. TACİKİSTAN HAKKINDA

    Tacikistan, Orta Asya’da yer alan ve denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Coğrafi konumu itibariyle karasal iklim hakimdir. Tacikistan, tahmini 9,5 milyon nüfusa sahiptir. Tacikistan’ın hem başkenti hem de en büyük şehri Duşanbe’dir. Ülkenin para birimi Tacikistan Somonisidir. Resmi dili Tacikçedir. Ülke alüminyum, altın, çinko, kurşun ve bakır rezervlerine sahiptir. 

4.1. Türkiye Tacikistan İthalat-İhracat İlişkisi

    Tacikistan 2020 yılında toplam 717 milyon dolarlık ihracat ve 3,13 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Rusya, Kazakistan, Çin, Özbekistan ve Türkiye ile kurmuştur. Türkiye 2020 yılında Tacikistan’a 173 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Tacikistan’a ihraç edilen başlıca ürünler; hijyenik havlu, bebek bezi, kalem, makinalar ve mekanik cihazlar, plastikler ve mamulleridir. Türkiye 2020 yılında Tacikistan’dan 203 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Tacikistan’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; pamuk, pamuk ipliği, alüminyum, ham postlar ve deriler, meyveler ve sebzelerdir. İki ülke arasında 2020 yılında 376 milyon doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Tacikistan Kargo

4.2. Tacikistan Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Tacikistan ekonomisi kalkınma ve büyüme için yabancı yatırımcıya ihtiyacı olan bir ülkedir. Türkiye ile Tacikistan arasında “Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması” yürürlüktedir. Türkiye’nin Tacikistan ile olan ticari ve ekonomik ilişkileri diğer Orta Asya ülkelerine göre düşük seviyede kalmıştır.

4.3. Tacikistan’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Tacikistan’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Tacikistan arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Tacikistan’ın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Tacikistan Kargo

5. TACİKİSTAN KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Tacikistan’a kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Tacikistan’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Tacikistan’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Tacikistan’a kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Tacikistan’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Tacikistan seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Tacikistan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Tacikistan kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Tacikistan’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Tacikistan’a en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Tacikistan’a en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Tacikistan’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Tacikistan’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al