Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. MOLDOVA KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Moldova’ya gönderiyoruz.
    Türkiye ile Moldova arasındaki ekonomik ilişkiler istikralı bir şekilde gelişmektedir. Türkiye, Moldova’nın en büyük yabancı yatırımcı ve ticaret ortaklarından biridir. Türk sermayeli 1300’den fazla şirket Moldova’da faaliyet göstermektedir. İki ülke arasında artış gösteren ticaret hacmi taşımacılık sektöründe de artış göstermiştir. Türkiye’den Moldova’ya kargo gönderiminde sektörün önde gelen firması QuickShipper, uzman kadrosu ve gelişen teknolojisi ile her zaman kaliteli hizmet sunmaktadır. QuickShipper, express kargo hizmeti ile Türkiye’den Moldova’ya gönderilerinizi ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim etmektedir. Türkiye’den Moldova’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 23,66 Euro’dan başlamaktadır.
    Moldova’ya kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Moldova Kargo

1.1. Moldova Uçak Kargo Hizmeti

    Kargo taşımacılığında en önemli konulardan biri, kargonuzun zamanında ve güvenilir bir şekilde alıcısına teslim edilmesidir. Geniş hizmet ağına sahip firmamız, Moldova kargo hizmeti ile hava yolu taşımacılığını kullanarak kargolarınızı hızlı ve güvenli bir şekilde teslim etmektedir. Moldova kargo hizmetimizi tercih eden müşterilerimizin en önemli nedeni, hava yolu taşımacılığı hizmetlerimiz ile 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi Moldova’daki alıcısına ulaştırmamızdır.

1.2. Moldova Kargo Avantajları

•    30 kilo üzeri Moldova gönderilerinize özel fiyatlar
•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat

Moldova Kargo

2. MOLDOVA KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Moldova’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 23,66 Euro’dan başlamaktadır.
    Türkiye’den Moldova’ya hava yoluyla göndermek istediğiniz tüm kargolar için Moldova express kargo hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Moldova express kargo hizmetimiz, sadece bireylere değil, Moldova’ya hava yoluyla kargo göndermek isteyen tüm kurumlara yöneliktir. QuickShipper, Moldova kargo hizmetini uzman kadrosuyla profesyonel bir şekilde verip memnuniyet odaklı çalışmalar yürütmesi sayesinde her zaman tercih edilmektedir. Türkiye’den Moldova’ya uzun yıllardır kargo transferi süreçlerini yöneten ve uygulayan firmamızın Moldova kargo hizmeti güvenilir ve oldukça ekonomiktir. Türkiye’den Moldova’ya 0,5 kilogramlık bir paketin veya kolinin gönderim ücreti express kargo hizmeti ile 23,66 Euro’dan başlamaktadır. Moldova’ya paketiniz veya koliniz 1-2 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. Türkiye’den Moldova’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Moldova Kargo

3. MOLDOVA KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Moldova’ya kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Moldova’ya doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Moldova’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Moldova Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Moldova’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Moldova’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Moldova’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 23,66 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Moldova Kargo

3.2. Moldova Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Moldova’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Moldova’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Moldova’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Moldova Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Moldova Kargo

3.4. Moldova Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. MOLDOVA HAKKINDA

    Moldova, 3,56 milyon nüfusu ile Doğu Avrupa’da yer almaktadır. Moldova, Romanya ve Ukrayna ile kara sınırına sahiptir. Ülkenin büyük bir bölümü ovalıktır. Ilıman bir iklime sahiptir. Moldova, doğal kaynaklar bakımından zengin bir ülke değildir. Elektrik enerjisi açısından dışa bağımlı bir ülkedir. Ulusal para birimi Moldova Leyisindir. Türkiye ve Moldova arasında 2016 tarihinde yürürlüğe giren Serbest Ticaret Anlaşması bulunmaktadır.

4.1. Türkiye Moldova İthalat-İhracat İlişkisi

    Moldova 2020 yılında toplam 2,77 milyar dolarlık ihracat ve 5,84 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Romanya, Rusya, Çin, Ukrayna, Almanya ve İtalya ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Moldova’ya 388,2 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Moldova’ya ihraç edilen başlıca ürünler; domates, turunçgiller, ilaç, kâğıt havlu ve hijyenik ürünlerdir. Türkiye 2019 yılında Moldova’dan 171,7 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Moldova’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; ayçiçeği tohumu, sökülecek gemiler, kolza tohumları, demir ve çelik döküntüleri, buğday mahlutlarıdır. İki ülke arasında 2019 yılında 560 milyon doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Moldova Kargo

4.2. Moldova Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Moldova, donanımlı iş gücü, coğrafi konumu gibi güçlü yönleri olan bir ülkedir. Avrupa Birliği, NATO üyeliği gibi fırsatları bulunmaktadır. Ülke yabancı yatırımlara her zaman olumlu bakmıştır. Doğal kaynaklar bakımından dışa bağımlı bir ülke konumundadır. Moldova’nın en önemli ekonomik politikası serbest ekonomik bölgeleri oluşturması ve geliştirmesidir.

4.3. Moldova’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Moldova’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Moldova arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Moldova’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Moldova Kargo

5. MOLDOVA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Moldova’ya kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Moldova’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Moldova’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Moldova’ya kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Moldova’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Moldova seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Moldova’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 23,66 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Moldova kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Moldova’ya kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Moldova’ya en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Moldova’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Moldova’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Moldova’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al