Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. MALTA KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Malta’ya gönderiyoruz.
    Türkiye ile Malta’nın politik ve ekonomik ilişkileri çok eskiye dayanmaktadır. Malta, Türkiye’nin AB üyeliğini her zaman destekleyen tarafta olmuştur. İki ülke arasındaki ticaret son yıllarda önemli derecede artmıştır. Özellikle denizcilik ve inşaat sektörlerinde yoğunlaşma sağlanmıştır. Malta ile gerçekleşen ticaretimizde Türkiye lehine bir dış ticaret fazlası söz konusudur. 2020 yılı itibariyle Malta ile ticaretimizde 325 milyon dolarlık fazlamız bulunmaktadır. Malta’da faaliyet gösteren 400’den fazla Türk firması bulunmaktadır. Türk firmaları, Malta’nın dış ticaret hacminin yaklaşık yüzde 10’unu oluşturmaktadır. Bu firmalar uluslararası gönderileri için çoğu zaman express kargo hizmetini tercih etmektedirler. Türkiye’den Malta’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 13,15 Euro’dan başlamaktadır.
    Malta’ya kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Malta Kargo

1.1. Malta Uçak Kargo Hizmeti

    QuickShipper, Türkiye’den Malta’ya ve Malta’dan Türkiye’ye yaptığı taşımacılık hizmetleri ile lojistik sektöründe önemli bir yer kazanmıştır. Malta’ya evrak veya ürün göndermede en hızlı ve sorunsuz taşıma yöntemi hava yolu ile taşımacılıktır. Hava yolu taşımacılık hizmeti ile sınır kapılarında bekleyerek kara yolu taşımacılığındaki gibi bir zaman kaybı olmaz. Ayrıca hava yolu taşımacılık hizmetleri ile deniz yolu ile yapılan taşımacılık gibi uzun ve yavaş teslimatlar olmaz.

1.2. Malta Kargo Avantajları

•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    30 kilo üzeri Malta gönderilerinize özel fiyatlar

Malta Kargo

2. MALTA KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Malta’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 13,15 Euro’dan başlamaktadır.
    Deniz yolu veya kara yolu taşımacılığının uzun süren teslimat aşamasını sıfıra indirip mesafeleri kısaltan hava yolu taşımacılığı hizmeti ile Malta’ya gönderilerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Hava yolu hizmetimiz ile Malta’ya kargo göndermek, tam zamanında ve sorunsuz teslimat demektir. QuickShipper, Malta kargo hizmeti ile sadece kurumsal müşterilerimiz için değil, aynı zamanda bireysel müşterilerimiz için de taşımacılık hizmeti vermektedir. Türkiye’den gönderilmek istenen paketleriniz veya numuneleriniz 13,15 Euro’dan başlayan fiyatlar ile Malta’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim edilmektedir.
    Türkiye’den Malta’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Malta Kargo

3. MALTA KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Malta’ya kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Malta’ya doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Malta’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Malta Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Malta’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Malta’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Malta’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 13,15 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Malta Kargo

3.2. Malta Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Malta’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Malta’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Malta’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Malta Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Malta Kargo

3.4. Malta Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. MALTA HAKKINDA

    Malta, Avrupa’nın güneyinde yer almaktadır. Afrika ülkelerinden Tunus ve Libya ile yakın konumdadır. Coğrafi konumu itibariyle Akdeniz iklimine hakimdir. Tahmini nüfusu 440 bindir. Ülkenin büyük çoğunluğu Maltalılardan oluşmaktadır. Ülkede 100 bine yakın İngiliz ve İtalyan yaşamaktadır. Avrupa ülkeleri arasında refah seviyesi en yüksek ülkelerden biri konumundadır. Malta’nın başkenti Valetta’dır. Malta’nın resmi para birimi Euro’dur. Ülkenin resmi dili Maltacadır.

4.1. Türkiye Malta İthalat-İhracat İlişkisi

    Malta 2020 yılında toplam 2,67 milyar dolarlık ihracat ve 5,23 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini İtalya, İngiltere, Çin, Fransa ve Almanya ile kurmuştur. Türkiye 2020 yılında Malta’ya 432 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Malta’ya ihraç edilen başlıca ürünler; mineral yakıtlar, yağlar, gemiler, tütün, motorlu kara taşıtları, elektrikli makina ve cihazlardır. Türkiye 2020 yılında Malta’dan 107 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Malta’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; mineral yakıtlar, yağlar, demir-çelik, gemiler, kâğıt ve karton, plastik, elektrikli makina ve cihazlardır. İki ülke arasında 2020 yılında 539 milyon doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Malta Kargo

4.2. Malta Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Malta, stratejik konuma sahip bir ada ülkesidir. Dünyanın en işlek rotalarından birine sahiptir. Yabancı yatırımcılar tarafından istikrarlı ve güvenli bir pazar olarak görülmektedir. Ülke ekonomisi bankacılık, turizm ve deniz yolu taşımacılığı olmak üzere hizmet sektörüne dayanmaktadır. Ülke hedefleri arasında doğrudan yabancı yatırımcıyı arttırmak bulunmaktadır. Malta, gelişmiş telekomünikasyon altyapısı, kaliteli iş ortamı ve yüksek üretkenlik oranları ile yatırımcılarına avantajlar sağlamaktadır.

4.3. Malta’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Malta’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Malta arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Malta’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Malta Kargo

5. MALTA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Malta’ya kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Malta’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Malta’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Malta’ya kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Malta’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Malta seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Malta’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 13,15 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Malta kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Malta’ya kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Malta’ya en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Malta’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Malta’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Malta’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al