Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. KOLOMBİYA KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Kolombiya’ya gönderiyoruz.
    İki ülke arasında siyasi ve ekonomik bir problem bulunmamaktadır. Türkiye ile Kolombiya arasında gerçekleşen ikili antlaşmalar ticaret hacminin daha da artacağı göstermektedir. Türkiye ile Kolombiya arasında kargo gönderim seçenekleri arasında kara yolu nakliyesi bulunmamaktadır. Deniz yolu ile kargo gönderimi mümkündür. Fakat deniz yolu kargo gönderimi oldukça uzun sürmektedir. Türkiye’den Kolombiya’ya kargo gönderim seçenekleri arasında en avantajlısı hava yolu ile taşımacılıktır. Kolombiya express kargo hizmeti kapsamında yapılacak transferler, zamandan tasarruf edilmesine imkân sunmaktadır. Express kargo hizmeti ile Türkiye’den Kolombiya’ya gönderileriniz ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim edilmektedir. Türkiye’den Kolombiya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,46 Euro’dan başlamaktadır.
    Kolombiya’ya kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Kolombiya Kargo

1.1. Kolombiya Uçak Kargo Hizmeti

    Uzman kadrosu ile hava taşımacılığı hizmeti veren firmamız, Kolombiya kargo hizmeti ile Türkiye ile Kolombiya arasında köprü görevi sağlamaktadır. Firmalar ve bireyler Kolombiya kargo hizmeti ile taşınmasında engel olmayan tüm gönderilerini hızlı ve güvenli şekilde alıcısına ulaştırmaktadır. Yurt dışına kara yolu ya da deniz yolu ile gönderilen kargoların alıcılarına ulaşması uzun zaman almaktadır. QuickShipper , Türkiye’den Kolombiya’ya hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile kargolarınızı ortalama 1-2 gün içerisinde alıcısına ulaştırmaktadır.

1.2. Kolombiya Kargo Avantajları

•    30 kilo üzeri Slovenya gönderilerinize özel fiyatlar
•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat

Kolombiya Kargo

2. KOLOMBİYA KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Kolombiya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,46 Euro’dan başlamaktadır.
    QuickShipper, Kolombiya express kargolarını alıcılarına ulaştırmada önemli rol üstlenmektedir. Kolombiya express kargo hizmeti ile firmalara ve bireylere özel ve detaylı hizmet sunmaktadır. Türkiye’den Kolombiya’ya kargo gönderim sürecinde express kargo seçeneğini tercih etmeniz size güvenlik ve zaman konusunda önemli avantajlar sunacaktır. Türkiye’deki bir noktadan, Kolombiya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,46 Euro’dan başlamaktadır. Express kargo hizmetimiz ile Kolombiya’ya hızlı, sorunsuz ve ekonomik gönderimler gerçekleştirebilirsiniz. QuickShipper firması olarak Türkiye’den Kolombiya’ya günlük ve haftalık düzenli kargo çıkışlarımız ve avantajlı fiyatlarımız ile firmaların ve bireylerin yanındayız. 
    Express kargo hizmetimiz ile Kolombiya’ya hızlı, sorunsuz ve ekonomik gönderimler gerçekleştirebilirsiniz.
    Türkiye’den Kolombiya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Kolombiya Kargo

3. KOLOMBİYA KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Kolombiya’ya kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Kolombiya’ya doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Kolombiya’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Kolombiya Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Kolombiya’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Kolombiya’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Kolombiya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,46 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kolombiya Kargo

3.2. Kolombiya Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Kolombiya’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Kolombiya’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Kolombiya’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Kolombiya Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Kolombiya Kargo

3.4. Kolombiya Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. KOLOMBİYA HAKKINDA

    Kolombiya, Orta ve Güney Amerika arasında bir bağlantı noktasına sahiptir. Yüzölçümü bakımından Latin Amerika ülkeleri arasında 5. büyük ülkedir. Yaklaşık 51,4 milyon nüfusa sahiptir.

4.1. Türkiye Kolombiya İthalat-İhracat İlişkisi

    2019 yılında toplam 39,48 milyar dolarlık ihracat ve 52,69 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini ABD, Çin, Meksika, Brezilya ve Almanla ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Kolombiya’ya 216 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Kolombiya’ya ihraç edilen başlıca ürünler; demir ve çelik, bakır ve bakırdan eşya, makinalar, mekanik cihazlar ve aletler, çimento, toprak, taş, tuz, kükürt, alçı ve kireç ürünleridir. Türkiye 2019 yılında Kolombiya’dan 1 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Kolombiya’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; mineral yakıtlar, yağlar, mücevherci eşyası, meyveler ve sert kabuklu meyveler, kahve, çay, Paraguay çayı ve baharat ürünleridir. İki ülke arasında 2019 yılında 1,2 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Kolombiya Kargo

4.2. Kolombiya Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Kolombiya’nın resmi dili İspanyolcadır. Ülkede uluslararası şirketler yaygındır. İngilizce iş hayatında yaygın olarak kullanılan bir dil konumunda değildir. Firmalar ile toplantılar ve iş görüşmelerinde mutlaka tercüman bulundurulması gereklidir. Kolombiya’da iş yapacak firmaların güvenlik konularına dikkat etmeleri gerekmektedir. Evrak işlerine oldukça önem verilmelidir.

4.3. Kolombiya’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Kolombiya’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Kolombiya arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Kolombiya’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Kolombiya Kargo

5. KOLOMBİYA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Kolombiya’ya kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Kolombiya’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Kolombiya’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Kolombiya’ya kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Kolombiya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Kolombiya seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kolombiya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,46 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Kolombiya kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Kolombiya’ya kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Kolombiya’ya en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Kolombiya’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Kolombiya’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Kolombiya’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al