Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. KAMERUN KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Kamerun’a gönderiyoruz.
    İki ülke arasında ticari ve politik ilişkilerde gelişmeler kaydedilmektedir. Kamerun kargo hizmeti sunan firmamız, uzman kadrosu ve gelişmiş teknolojisiyle maksimum müşteri memnuniyetini hedeflemektedir. QuickShipper, sürekli geliştirmekte olduğu altyapısı ve profesyonel ekibiyle ekonomik hizmetler vermeye devam etmektedir. Kamerun express kargo hizmeti, Türkiye’nin her yerinden Kamerun’daki bir noktaya gönderilerinizin taşınmasına imkân sunan bir hava yolu taşımacılığı hizmetidir. QuickShipper, Kamerun express kargo hizmetini uzun yıllardır vermektedir. Kamerun express kargo hizmeti ile kargolarınızın hasar görmesi engellenerek alıcısına teslim edilmektedir.
    Türkiye’den Kamerun’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır.
    Kamerun’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Kamerun Kargo

1.1. Kamerun Uçak Kargo Hizmeti

    Kamerun’a kargo göndermek isteyen kurumsal ve bireysel müşterilerimizin gönderilerini en hızlı kargo taşıma yöntemlerinin başında gelen hava yolu taşımacılığı ile gerçekleştirmekteyiz. Hava yolu taşımacılığı ile Kamerun’a gönderilecek olan kargoların takibini ve teslimatını firmamız yapmaktadır. Hava yolu taşımacılığı ile gönderilen kargolarınız, kara ve deniz yolu ile yapılan kargo taşımacılığa göre çok daha güvenli ve hızlı teslim edilecektir. 

1.2. Kamerun Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
•    30 kilo üzeri Namibya gönderilerinize özel fiyatlar

Kamerun Kargo

2. KAMERUN KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Kamerun’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır.
    Kamerun express kargo hizmeti, ekonomik fiyat avantajı sunmasının yanında, müşterilerine kaliteli hizmet de vermektedir. Kamerun’a ortalama 0,5 kilogramlık bir paketin express kargo ile gönderim ücreti 21,37 Euro’dan başlamaktadır. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Kamerun’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde kargolarınızı alıcısına ulaştırmaktayız. Kamerun express kargo hizmeti kapsamında, kırılmaya veya çarpmaya bağlı zarar görecek hassas gönderilerinizin hasar görmeden taşınması sağlanmaktadır. Kamerun express kargo hizmeti veren firmamız, kurumsal ve bireysel gönderileriniz için güvenli ve hızlı bir teslimat sunmaktadır.
    Türkiye’den Kamerun’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Kamerun Kargo

3. KAMERUN KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Kamerun’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Kamerun’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Kamerun’a gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Kamerun Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Kamerun’a kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Kamerun’a seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Kamerun’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kamerun Kargo

3.2. Kamerun Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Kamerun’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Kamerun’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Kamerun’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Kamerun Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Kamerun Kargo

3.4. Kamerun Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. KAMERUN HAKKINDA

    Kamerun, Afrika kıtasının orta batı bölümünde yer almaktadır. Başkenti Yaunde’dir. Kamerun genel olarak tropikal iklime sahiptir. Genç nüfusa sahip olan Kamerun’un toplam nüfusu 2020 yılında 26,5 milyondur. Ülkenin en önemli ekonomik faaliyetlerinden biri madenciliktir. Petrol üretimi sektörde ilk sırada yer almaktadır. Kamerun yaptığı ihracatının yarısından fazlasını petrolden elde etmektedir.

4.1. Türkiye Kamerun İthalat-İhracat İlişkisi

    Kamerun, 2017 yılında toplam 3,26 milyar dolarlık ihracat ve 5,18 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Çin, Fransa, Tayland, Togo ve Nijerya ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Kamerun’a 151 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Kamerun’a ihraç edilen başlıca ürünler; çimento, demir-çelik, elektrikli makine ve cihazlar, unlu mamuller ve plastik ürünlerdir. Türkiye 2019 yılında Kamerun’dan 54 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Kamerun’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; ağaç ve ağaç ürünleri ve kakaodur. İki ülke arasında 2019 yılında 205 milyon doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Kamerun Kargo

4.2. Kamerun Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Kamerunlular güne erken başlayıp erken bitirirler. Ticari hayatta Türklere yönelik olumsuz bir algı bulunmamaktadır. Ülkede nakit para kullanımı yaygındır. Türk vatandaşları Kamerun vizesi almak zorundadır.

4.3. Kamerun’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Kamerun’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Kamerun arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Kamerun’un ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Kamerun Kargo

5. KAMERUN KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Kamerun’a kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Kamerun’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Kamerun’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Kamerun’a kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Kamerun’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Kamerun seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kamerun’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Kamerun kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Kamerun’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Kamerun’a en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Kamerun’a en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Kamerun’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Kamerun’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al