Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. İZLANDA KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş taşımacılık çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den İzlanda’ya gönderiyoruz.
    Türkiye ile İzlanda arasındaki ekonomik ilişkilerimiz, doğrudan ulaşım imkânı olmaması, küçük bir pazar olması gibi nedenlerle sınırlı düzeyde ilerlemektedir. 2019 yılında Türkiye’den İzlanda’ya ihracatımız 45 milyon dolara ulaşmış konumdadır. QuickShipper, hava yolu taşımacılığı ile sunduğu İzlanda kargo hizmeti kapsamında, firmalardan veya bireylerden aldığı kargoları en güvenli ve hızlı şekilde alıcısına ulaştırmaktadır. Express kargo hizmeti ile Türkiye’den İzlanda’ya gönderileriniz ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim edilmektedir. Türkiye’den İzlanda’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 11,32 Euro’dan başlamaktadır.
    İzlanda’ya kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgilere bu yazımızda sizler için yer verdik.

İzlanda Kargo

1.1. İzlanda Uçak Kargo Hizmeti

    Uzman kadrosu ile hava taşımacılığı hizmeti veren firmamız, İzlanda kargo hizmeti ile Türkiye ile İzlanda arasında köprü görevi sağlamaktadır. Firmalar ve bireyler İzlanda kargo hizmeti ile taşınmasında engel olmayan tüm gönderilerini hızlı ve güvenli şekilde alıcısına ulaştırmaktadır.

1.2. İzlanda Kargo Avantajları

•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    30 kilo üzeri İzlanda gönderilerinize özel fiyatlar
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat

İzlanda Kargo

2. İZLANDA KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlara ekonomik, hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den İzlanda’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 11,32 Euro’dan başlamaktadır.
    İki ülke arasındaki bireysel veya kurumsal gönderiler için çoğu zaman express kargo hizmeti tercih edilmektedir.  Hava yolu taşımacılık hizmeti veren firmamızla iletişime geçerek İzlanda express kargo hizmetinden avantajlı fiyatlarla yararlanabilirsiniz. Türkiye’deki bir noktadan, İzlanda’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 11,32 Euro’dan başlamaktadır. Express kargo hizmetimiz ile İzlanda’ya hızlı, sorunsuz ve ekonomik gönderimler gerçekleştirebilirsiniz.
    Türkiye’den İzlanda’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmek için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

İzlanda Kargo

3. İZLANDA KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den İzlanda’ya kargo gönderim sürecinde gerçekleştirmeniz gereken ilk adım, QuickShipper websitemizin ana sayfasını ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız ya da size özel satış temsilcinizden fiyat almak için app.quickshipper.com adresimizden panelimizde kayıt oluşturmanızdır. İkinci adım, gönderinizin teslim alınma işlemlerinin yapılması ve İzlanda’ya doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyimli ekibimiz ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak İzlanda’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. İzlanda Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den İzlanda’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper websitemizin ana sayfasındaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden İzlanda’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den İzlanda’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 11,32 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzlanda Kargo

3.2. İzlanda Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo, express, ve Elit Servis gibi özel hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde alıcılarına ulaştırıyoruz. Türkiye’den İzlanda’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde İzlanda’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden İzlanda’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. İzlanda Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğumuz formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

İzlanda Kargo

3.4. İzlanda Kargo Takip Sorgulama Hakkında

       QuickShipper'dan hizmet alan tüm müşterilerimiz, app.quickshipper.com panelimiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat boyunca anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere, panel içinde ilgili kısımda bulunan gönderi durumuna tıklayarak ulaşabilirler.

4. İZLANDA HAKKINDA

    İzlanda, 365 binlik nüfusu ile küçük bir Avrupa ülkesidir. Bitki örtüsü yönünden oldukça fakirdir. İzlanda hidroelektrik ve jeotermal rezervlere sahiptir. Ülke ekonomisin büyük bölümü balıkçılık endüstrisine dayanmaktadır. Kış turizmi ve termal kaynaklı turizm oldukça gelişmiştir. Ülkede demir yolu bulunmamaktadır. Kara yolları ise gelişmiş seviyededir. İzlanda’da hava yolu ulaşımı da oldukça gelişmiştir. Toplamda 98 adet havaalanı bulunmaktadır. İnternet ve bilgisayar kullanım oranı yüksektir.

4.1. Türkiye İzlanda İthalat-İhracat İlişkisi

    İzlanda 2020 yılında toplam 4,56 milyar dolarlık ihracat ve 5,67 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Almanya, Norveç, Çin, Hollanda ve İspanya ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında İzlanda’ya 19 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den İzlanda’ya ihraç edilen başlıca ürünler; petrol yağları ve minerallerden elde edilen yağlar ve hidroksit ürünleridir. Türkiye 2019 yılında İzlanda’dan 26 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. İzlanda’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; İşlenmemiş alüminyum ile balık ve deniz ürünleridir. İki ülke arasında 2019 yılında 45 milyon doları aşan ticaret hacmi oluşmuştur.

İzlanda Kargo

4.2. İzlanda Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    İzlanda ile ekonomik-ticari ilişkilerimiz, küçük bir pazar olması, doğrudan ulaşım olmaması gibi nedenlerle sınırlı düzeydedir. İzlanda’da 2019 yılında 100 civarında Türk vatandaşı yaşamaktaydı. Türkiye ile İzlanda arasında karşılıklı yerleşik diplomatik temsilciliğimiz mevcut değildir. Yerel para birimi İzlanda Kronu'dur. İzlanda halkının büyük bir kısmı, iş insanları ve devlet memurları iyi derecede İngilizce konuşmaktadır. Kişisel referanslar İzlanda pazarı için çok önemlidir.

4.3. İzlanda’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den İzlanda’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, parfüm, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile İzlanda arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. İzlanda’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

İzlanda Kargo

5. İZLANDA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den İzlanda’ya kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den İzlanda’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde İzlanda’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den İzlanda’ya kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den İzlanda’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper websitemizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz ya da app.quickshipper.com adresimizden kayıt oluşturarak satış temsilcinizden özel fiyat teklifi alabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi İzlanda seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İzlanda’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 11,32 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. İzlanda kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    İzlanda’ya kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurt dışı gönderim işlemlerinde bu iki değerden hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den İzlanda’ya en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den İzlanda’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den İzlanda’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. İzlanda’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

        QuickShipper'dan hizmet alan tüm müşterilerimiz, app.quickshipper.com panelimiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat boyunca anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere, panel içinde ilgili kısımda bulunan gönderi durumuna tıklayarak ulaşabilirler.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al