Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. İTALYA KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş taşımacılık çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den İtalya’ya gönderiyoruz.
    Türkiye ve İtalya, Akdeniz bölgesinde ortak çıkarları olan, ortak değerleri paylaşan iki bölgesel güçtür. Avrupa Birliği kurucu üyeleri arasında yer alan İtalya ile Türkiye arasındaki ilişkiler birbirini tamamlar niteliktedir. Ülkemizin Avrupa Birliği üyelik sürecini destekleyen ülkeler arasında olmuştur. AB Gümrük Birliği Anlaşması sayesinde Türkiye, İtalya’ya yaptığı ihracatlar da gümrük vergisinden muaf tutulmaktadır. İtalya’ya ihraç edilen ürünlerin paketlenmesi ve etiketlenmesinde Avrupa Birliği kurallarına uyulması yeterli bulunmaktadır. Türkiye, İtalya için önemli bir yatırım ve ticaret ortağı haline gelmiştir. Son 5 yıl içinde İtalya'dan ithalatımız azalırken, İtalya'ya ihracatımızın artması, ticari ilişkimizdeki karlılığın arttığının göstergesidir. İtalya pazarına girmek isteyen firmaların veya bireylerin giriş kararını vermeden önce kapsamlı araştırma yapmaları çok önemlidir. Express kargo hizmeti ile Türkiye’den İtalya’ya gönderileriniz ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim edilmektedir. Türkiye’den İtalya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 10,9 Euro’dan başlamaktadır.
    İtalya’ya kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgilere bu yazımızda sizler için yer verdik.

Kanada Kargo

1.1. İtalya Uçak Kargo Hizmeti

    Uzman kadrosu ile hava taşımacılığı hizmeti veren firmamız, İtalya kargo hizmeti ile Türkiye ile İtalya arasında köprü görevi sağlamaktadır. Firmalar ve bireyler İtalya kargo hizmeti ile taşınmasında engel olmayan tüm gönderilerini hızlı ve güvenli şekilde alıcısına ulaştırmaktadır.

1.2. İtalya Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    30 kilo üzeri İtalya gönderilerinize özel fiyatlar
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat

Kanada Kargo

2. İTALYA KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlara ekonomik, hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den İtalya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 10,9 Euro’dan başlamaktadır.
    Kargo taşımacılığında en önemli konulardan biri, kargonuzun zamanında ve güvenilir bir şekilde alıcısına teslim edilmesidir. Geniş hizmet ağına sahip firmamız, İtalya kargo express kargo hizmeti ile hava yolu taşımacılığını kullanarak kargolarınızı hızlı ve güvenli bir şekilde teslim etmektedir. İtalya express kargo hizmetimizi tercih eden müşterilerimizin en önemli nedeni, hava yolu taşımacılığı hizmetlerimiz ile 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi İtalya’daki alıcısına ulaştırmamızdır. QuickShipper firması olarak Türkiye’den İtalya’ya günlük ve haftalık düzenli kargo çıkışlarımız ve avantajlı fiyatlarımız ile firmaların ve bireylerin yanındayız. Türkiye’den İtalya’ya yapılan ihracatlar da taşıma yöntemi olarak çoğunlukla express kargo hizmeti tercih edilmektedir. Türkiye’deki bir noktadan, İtalya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 10,9 Euro’dan başlamaktadır. Express kargo hizmetimiz ile İtalya’ya hızlı, sorunsuz ve ekonomik gönderimler gerçekleştirebilirsiniz.
    Türkiye’den İtalya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmek için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Kanada Kargo

3. İTALYA KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den İtalya’ya kargo gönderim sürecinde gerçekleştirmeniz gereken ilk adım, QuickShipper websitemizin ana sayfasını ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız ya da size uygun özel fiyatlardan yararlanmak için app.quickshipper.com adresinden panelimize kayıt olarak satış temsilcinizden özel fiyat almanızdır. İkinci adım, gönderinizin teslim alınma işlemlerinin yapılması ve İtalya’ya doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyimli ekibimiz ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak İtalya’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. İtalya Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den İtalya’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper wesitemizin ana sayfasındaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden İtalya’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den İtalya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 10,9 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Kargo

3.2. İtalya Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo, express hava yolu ve Elit Servis gibi özel hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde alıcısına ulaştırıyoruz. Türkiye’den İtalya’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde İtalya’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden İtalya’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. İtalya Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğumuz formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Kanada Kargo

3.4. İtalya Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz, app.quickshipper.com panelimiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere, panel içinde ilgili kısımda bulunan gönderi durumuna tıklayarak ulaşabilirler.

4. İTALYA HAKKINDA

    İtalya, Güney Avrupa bölgesinde Akdeniz’e kıyısı olan bir yarımadadır. 109 il ve 20 bölgeye ayrılmaktadır. Akdeniz iklimine sahiptir. Resmi dili İtalyanca'dır. İtalya’da İtalyanca'dan sonra en çok konuşulan diller İspanyolca, Fransızca ve İngilizce'dir. Para birimi Euro’dur. Başkenti Roma’dır.

4.1. Türkiye İtalya İthalat-İhracat İlişkisi

    İtalya 2019 yılında toplam 532 milyar dolarlık ihracat ve 473 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Avrupa ülkeleri ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında İtalya’ya 9,7 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den İtalya’ya ihraç edilen başlıca ürünler; otomotiv, demir çelik, makine ve parçaları, meyve ve kuruyemiş, mineral yakıtlar ve yağlardır. Türkiye 2019 yılında İtalya’dan 9,3 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. İtalya’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; makine ve makine parçaları, otomotiv, plastik ürünleri ve elektrikli cihazlardır. İki ülke arasında 2019 yılında 19 milyar doları aşan ticaret hacmi oluşmuştur.

Kanada Kargo

4.2. İtalya Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    İtalya pazarına girişte en etkili yöntem yüz yüze görüşmelerdir. İtalya genelinde yabancı dillerin yaygın kullanılmaması sebebiyle ticari ilişkilerde ve toplantılarda mutlaka tercüman tercih edilmelidir. Anlaşmalar yazılı ve imzalıdır. İtalyan firmalar ticari sözleşme kurallarına bağlı kalırlar. Kartvizitlerinizin mutlaka bir yüzü İtalyanca dilinde olmalıdır. İtalya pazarında faaliyet gösterecek firmaların mal kalitesi, satış sonrası hizmet ve güven gibi konularda başarılı olması beklenmektedir.

4.3. İtalya’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den İtalya’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, parfüm, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile İtalya arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. İtalya’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Kanada Kargo

5. İTALYA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den İtalya’ya kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den İtalya’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde İtalya’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den İtalya’ya kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den İtalya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper websitemizin ana sayfasında alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz ya da app.quickshipper.com adresinden panelimize kayıt olarak satış temsilcinizden özel fiyat teklifi alabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi İtalya seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İtalya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 10,9 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. İtalya kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    İtalya’ya kargo gönderim ücretini etkileyen iki temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurt dışı gönderim işlemlerinde bu iki değerden hangisi fazla ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den İtalya’ya en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den İtalya’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT , UPS , FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den İtalya’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. İtalya’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper ile kargo gönderen tüm müşterilerimiz, app.quickshipper.com panelimiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat boyunca anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere, panel içinde ilgili kısımda gönderi durumuna tıklayarak ulaşabilirler.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al