Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. PTT ÖZET BEYAN

    Taşınmasını üstlendiğimiz malın PTT özet beyan bildirimi bizim tarafımızdan gerekli mercie yapılmaktadır. Bu görev tümü ile taşımacı şirket olarak bize düşmektedir. Ulaşım sırasında PTT hava kargo da dâhil olmak üzere tüm taşıma yöntemlerinde zamanında beyan edilerek yasal yükümlülüğümüzü ibraz etmekteyiz.
    Eskiden limana girişte verilen beyan şimdi karasularına girmeden hemen önce ya da express kargo taşımacılığında hava sahasına girmeden verilmesi gerekmektedir. Zamanında yapılan bütün yurtdışı kargo işlemleri ile sorunsuz bir taşımacılık yapmaktayız.

Siz de firmamızla iletişime geçerek, avantajlı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz!

1.1. Özet Beyan Nedir? Özet Beyan Verilme Sebebi?

    Yurtdışı kargo ulaşımında özet beyan nedir, özet beyan verilme sebebi? Kargonun sağlıklı olarak adrese ulaşacağının güvencesi olan ve kargo şirketinin beyanı özet beyandır. Özet beyanda ihracat ya da ithalatı gerçekleştiren malın bilgileri olmaktadır. 
    Bu beyanın verilmesi sebebi, belgedeki bilgiler ışığında gümrük tarafından malın risk analizi tamamlanmaktadır. Verilen beyan elektronik ortamda verilmektedir. Verilme zamanı ülkenin gümrük sahasına hemen önce olmalıdır. Tümü ile bu işlem PTT kargo tarafından gerçekleştirilmektedir.

PTT Gümrük İşlemleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

1.2. Özet Beyan Düzenlenmesi ve Süresi 

    Yapılan her uluslararası taşımacılık işinde, uçak kargo dâhil, ülke gümrük sınırlarına girildiği an özet beyan düzenlenmesi ve süresi başlamıştır.  Bu yüzden önceden hazırlanılması gereken bir beyandır.
    Bu süre, uçak kargo kullanılıyorsa en geç uçağın havalanması ile yükün ulaşmasından dört saat öncesi arasındadır. Deniz yolu seçilmiş ise yakın limanlarda geminin yüklenmesinden 24 saat, uzak limanlarda karaya yanaşmadan 4 saat önce verilmelidir.
    Özet beyan limana ya da porta girmeden önce verilmektedir. Bu konuda sorularınız ile ilgili iletişim kurup bilgi almak isteyebilirsiniz. Site üzerinden bize ulaşmak için gerekli bilgiler verilmiştir. Tüm bu bilgiler ışığında anında teklif al.

PTT Konşimento hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

1.3. Özet Beyan Verilmezse Cezası Var mıdır?

    Eğer taşımacılığı üstlenen kişi tarafından özet beyan verilmezse cezası var mıdır? Evet, özet beyanın zamanında verilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde cezası vardır. Tüm kargo işlemlerinde, ekonomi express kargo dâhil olmak üzere bu işlem atlanmamaktadır. Sorunsuz bir biçimde kargolar yerine ulaşmaktadır. Quick Shipper özet beyan noktasında kapsamlı bir hizmeti sizlerle buluşturmaktadır.

Ürünlerimiz ve fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

PTT Özet Beyan

Diğer yazılarımız için;

Anında Teklif Al Anında Teklif Al