Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. PTT KARGO TARİHİ VE HAKKINDA

    PTT Kargo tarihi hakkında bir araştırma yaptığımız zaman karşımıza derin bir tarih çıkar. Kargo gibi büyük bir hizmet ağına sahip olan PTT kargo tarihi ve hakkında merak edilen detaylar vardır. Tanzimat Fermanı ilan edildikten sonra ilk posta teşkilatı kurulmuştur. Sonrasında yaşanan gelişmelere bağlı olarak Cumhuriyet’in ilk yıllarında İç İşleri Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet sunmaya başlamıştır. 
    1993 yılında Bayındırlık Bakanlığı’na devredilmiştir. Daha sonra ise Ulaştırma Bakanlığı’na bağlanarak hizmetlerine devam etmiştir. PTT Kargo kurulduğu andan günümüze kadar uzanan süreç içerisinde sürekli bir şekilde gelişim göstermeyi başarmıştır. Son zamanlarda yurtdışı kargo hizmeti konusunda da PTT Kargonun etkili bir hizmetin merkezinde yer aldığını ifade edebiliriz.

Ürünlerimiz ve fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1.1. PTT Hava Kargo Hizmetleri

    IATA üyesi olan hava yolu firmaları tarafından PTT hava kargo hizmetleri gerçekleştirilir. Gönderinin varış hava limanına varmasının ardından gümrük işlem kontrolü gerçekleştirilir. Teslim işleminden sonra alıcıya teslimatı yapılır. Ürünlerin hava yolu vasıtası ile taşınabilmesi için hava yolu taşıma senedi düzenlenmesi gereklidir. Senet olmadan taşıma yapılamaz. Bu senedin kopyaları alıcıya, göndericiye ve PTT firmasına verilir.

1.2. PTT Express ve Ekonomi Express Kargo Hizmeti

    Kullanıcılara yurtiçi ve yurt dışında büyük bir kolaylık sağlayan PTT express kargo ve ekonomi express kargo hizmeti herkes tarafından sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir. Express kargo hava yolu ile taşımacılık türleri arasında yer alır. Gönderici ürününü alıcıya acele olarak teslim etmek istiyor ise bu hizmeti kullanmalıdır. Firma ve varış şube arasında imzalanan ikili sözleşme kapsamında 110 ülkede hizmet veren öncelikli teslimat işlemidir. Ekonomi express kargo kapsamında ürün kapıdan kapıya olacak şekilde firma tarafından transfer edilir. Başka kargo türlerine göre daha kolay ve pratik bir işlem olması ile ön palana çıkar.

Siz de firmamızla iletişime geçerek, avantajlı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz!

1.3. PTT Paketleme Yöntemi ve Kriterleri

    Gönderici tarafından alıcıya iletilecek ürünlerin PTT paketleme yöntemi ve kriterleri bağlamında tam anlamı ile firma standartlarına uygun olması gerekir. Standartlara uygun şekilde paketlenmeyen kargolar personeller tarafından teslim alınmaz. Firma tarafından belirli ücretler karşılığında satın alacağınız paketleme malzemeleri ile ürünlerin doğru paketlenmesini yapabilirsiniz. Her ürünün niteliğine uygun malzeme çeşidi vardır. Örneğin kırılması muhtemel ürünler için köpük ve mukavva kutuları kullanılarak kriterler sağlanmalı.

PTT Paketleme Yöntemi ve Kriterleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

PTT Kargo Hakkında

1.4. PTT Yakıt ve Ücretler

    Gönderilmesi gereken yurtdışı gönderileri için PTT yakıt ve ek ücretler belirlenmiştir. Bu kapsamda ürünün ulaşması gereken ülkenin uzaklığı baz alınarak yakıt ek ücreti gönderinin toplam ücretine yansıtılarak gönderici tarafından ödenir. Gönderinin taşınması sağlanırken kullanılacak olan araca göre fiyat belirlenir. Hava yolu veya karayolu tercih edilecekse yakıt ücreti buna bağlı olarak firma tarafından belirlenir. Gönderilen ürünün gümrüğü bulunuyor ise göndericiye bu da ek ücret olarak yansıtılacaktır.

PTT Yakıt ve Ek Ücretler hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

1.5. PTT Konşimento ve Gümrük İşlemleri

    Konşimento yurtdışına gönderilen kargoların kimlik bilgisi anlamına gelir ve PTT konşimento ve gümrük işlemleri herkes tarafından merak konusu olmuştur. Kimlik bilgisi kapsamında konşimento üzerinde gönderici ve alıcı ile ilgili detayların yanı sıra ürüne ait bilgi ve özellikler de yer alır. Bir çeşit değerli evrak niteliği taşır. 
    Konşimento belgesi ile kargo personeli tarafından teslim alınan yurtdışı gönderisi olan ürünlerin gümrük kontrolü yapılır. Gümrük kontrolü olan ürün gümrüksüz ise direkt olarak gönderim yapılır. Gümrüklü olan ürünler Gümrük Müdürlüğü’ne gönderilir. Burada kontrolü sağlanarak vergi kapsamında olup olmadığı araştırılarak alıcının ödemesi gereken tutar belirlenir.

PTT Konşimento ve PTT Gümrük İşlemleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

1.6. PTT ile Mikro İhracat

    Mikro bir diğer adı ile mini ihraç yapacak olan üreticiler için PTT ile mikro ihracat koşulları merak konusu olmuştur. Küçük ihracat erbapları ürünlerini Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı (ETGB) ile gönderebilirler. Mikro ihracat mevzuatı sayesinde binlerce firma yurtdışına açılma fırsatını yakaladı. Mikro ihracat ile çok sayıda ürün göndermek mümkün. İlaç ve kimyasal maddeler gibi gönderimi yasak olan ürünler de mevcuttur.

PTT ile Mikro İhracat hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

1.7. PTT Şubeleri Hakkında

    Geniş bir hizmet ağına sahip PTT şubeleri hakkında pek çok merak edilen soru vardır. Hangi hizmetler şubelerin nerelerde bulunduğu gibi. Şimdiki şartlar altında birçok yere yayılan şubeler sayesinde her gün binlerce kişi hizmet alabilme olanağına sahip oldu. Her şehrin, her ilçesinde ve her ilçenin her mahallesinde en az bir tane PTT şubesi bulunuyor.
    Şubeler aracılığı ile fatura işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yurt içi ve yurtdışı kargo gönderimi yapabilmeniz de mümkündür. Mikro ihracat yapacaklar da PTT şubeleri vasıtası ile işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler. Para gönderme ve para alma imkânına da şubeler sayesinde ulaşabilirsiniz.

Ürünlerimiz ve fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1.8. PTT Express Kargo Avantajları

    Kargo gönderimi yapacaksanız PTT express kargo avantajları hakkında bilgi sahip olmanız gerekir. Express kargo deyince akla kapıdan kapıya teslimat türü gelmelidir. Express kargo olabilmesi için ürünün taşınabilir olması, personelin taşıyabilecek boyutları bulunması gerekir. 
    Kargo göndericileri express kargoyu daha hızlı teslimat yapmasından kaynaklı olarak tercih eder. Bu tür kargo gönderimlerinin en büyük avantajı hızlı olmasıdır. Tüm bu bilgiler ışığında siz de Quick Shipper anında teklif al fırsatından yararlanarak, tam ta talebinize uygun bir şekilde hizmet alabilirsiniz!

Express Kargo hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

PTT Kargo Hakkında

Diğer yazılarımız için;

Anında Teklif Al Anında Teklif Al