Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. LÜBNAN KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Lübnan’a gönderiyoruz.
    Lübnan iç savaşı ve bölgedeki istikrarsızlıklar nedeniyle, Türkiye ile Lübnan arasındaki ilişkiler durağan olarak ilerlemektedir. İki ülke arasındaki ticaret, Türkiye lehin fazla vermektedir. Türkiye’nin 2020 yılı ihracatı içinde 41. sırada, ithalatında ise 102. sırada yer almaktadır. Artan ikili ticaret hacmi ile kargo taşımacılığına olan talepte artış göstermiştir. Yurt dışı Lübnan kargo hizmeti, hava yolu aracılığıyla, Türkiye’den Lübnan’a kargo göndermek isteyen tüm herkese sunulmaktadır. Türkiye’den Lübnan’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,85 Euro’dan başlamaktadır. Yurtdışı Lübnan kargo süreçleriniz için firmamız gerekli tüm güven şartlarını birebir yerine getirmektedir.
    Lübnan’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Lübnan Kargo

1.1. Lübnan Uçak Kargo Hizmeti

    Uzman kadrosu ile hava taşımacılığı hizmeti veren firmamız, Lübnan kargo hizmeti ile Türkiye ile Lübnan arasında köprü görevi sağlamaktadır. Firmalar ve bireyler Lübnan kargo hizmeti ile taşınmasında engel olmayan tüm gönderilerini hızlı ve güvenli şekilde alıcısına ulaştırmaktadır.

1.2. Lübnan Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
•    30 kilo üzeri Lübnan gönderilerinize özel fiyatlar

Lübnan Kargo

2. LÜBNAN KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Lübnan’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,85 Euro’dan başlamaktadır.
    Lübnan express kargo hizmeti veren firmamız, Türkiye’den Lübnan’a göndereceğiniz her türden kargonuz için sizlere hizmet vermektedir. Lübnan express kargo hizmeti ile taşınmasında engel olmayan tüm ürünlerinizi gönderebilirsiniz. Lübnan express kargo hizmetimizi almak istediğinizde kargonuzun ağırlığı, hacmi ve cinsi gibi tüm özellikleri ile gönderici ile alıcının iletişim bilgilerini detaylı bir şekilde öğreniyor, Lübnan express kargolarınızı en avantajlı fiyatlarla, güvenli ve hızlı bir şekilde transfer edilmesi için gerekli işlemleri gerçekleştirmektedir. Türkiye’deki bir noktadan, Lübnan’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,85 Euro’dan başlamaktadır. Lübnan express kargo hizmetimiz ile gönderilerinizin takibi de çok daha kolay yapılmaktadır.
    Türkiye’den Lübnan’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Lübnan Kargo

3. LÜBNAN KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Lübnan’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Lübnan’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Lübnan’a gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Lübnan Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Lübnan’a kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Lübnan’a seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Lübnan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,85 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lübnan Kargo

3.2. Lübnan Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Lübnan’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Lübnan’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Lübnan’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Lübnan Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Lübnan Kargo

3.4. Lübnan Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. LÜBNAN HAKKINDA

    Lübnan, Asya kıtasında yer alan bir Orta Doğu ülkesidir. İsrail ve Suriye ile kara sınırı bulunmaktadır. Güneyinde Ürdün yer almaktadır. Ülkenin tahmini nüfusu 6,8 milyondur. Ülke başkenti Beyrut’tur. 1,5 milyon nüfusa sahip bu kent, aynı zamanda Lübnan’ın en kalabalık şehirlerinden biri konumundadır.

4.1. Türkiye Lübnan İthalat-İhracat İlişkisi

    Lübnan 2020 yılında toplam 3,80 milyar dolarlık ihracat ve 11,35 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini ABD, Yunanistan, Türkiye, Çin ve İtalya ile kurmuştur. Türkiye 2020 yılında Lübnan’a 930 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Lübnan’a ihraç edilen başlıca ürünler; mineral yakıtlar, yağlar, demir-çelik, mücevherci eşyası, hububat, plastik ve mamulleridir. Türkiye 2020 yılında Lübnan’dan 51,54 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Lübnan’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; inorganik kimyasallar, meyveler, mücevherci eşyası, ham postlar ve derilerdir. İki ülke arasında 2020 yılında 980 milyon doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Lübnan Kargo

4.2. Lübnan Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Lübnan’ın para birimi Lübnan Lirasıdır. Ülke resmi dili Arapçadır. Bunun dışında Fransızca ve İngilizce konuşulmaktadır. Kireçtaşı, demir cevheri ve tuz başlıca doğal kaynaklarıdır. Türkiye ile Lübnan arasında “Çifte Vergilendirmenin Önlenmesi Anlaşması” ve “Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması” yürürlüktedir.

4.3. Lübnan’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Lübnan’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Lübnan arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Lübnan’ın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Lübnan Kargo

5. LÜBNAN KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Lübnan’a kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Lübnan’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Lübnan’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Lübnan’a kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Lübnan’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Lübnan seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Lübnan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,85 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Lübnan kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Lübnan’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Lübnan’a en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Lübnan’a en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Lübnan’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Lübnan’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al