Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. KATAR KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Katar’a gönderiyoruz.
    Katar ile Türkiye karşılıklı olarak birbirlerine düzenli yatırımlar yapmaktadır. Türk inşaat firmalarının Katar’da yaklaşık 130 projesi bulunmaktadır. Türkiye ile Katar arasındaki ihracat ve ithalat yıllar geçtikçe düzenli olarak artmaktadır. İki ülke arasındaki ticaret hacminin artması Katar’a kargo gönderim hizmetinin de artmasına imkân sağlayacaktır. İki ülke arasında kara yolunun uzun ve masraflı olması sebebiyle hava yolu taşımacılığı tercih edilmektedir. Türkiye’den Katar’a kargo gönderimi için tercih edilebilecek en doğru gönderim yöntemi express kargodur. Express kargo hizmetimizden yararlanarak göndermek istediğiniz kargonuzu, tarifeli sefer yapan uçaklarla alıcısına sorunsuz şekilde ulaştırmaktayız. Türkiye’den Katar’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 18,06 Euro’dan başlamaktadır.
    Katar’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Katar Kargo

1.1. Katar Uçak Kargo Hizmeti

    QuickShipper, firmaların veya bireylerin Katar’a göndermek istedikleri kargolarını hava yolu taşımacılığı hizmetlerini kullanarak gerçekleştirmektedir. Hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile Katar’a gönderilen kargolarınızın en büyük avantajları hızlı ve güvenli teslim edilmesidir. Deniz yolu ve kara yolu taşıma yöntemleri ile taşınması mümkün olmayan kargolarınızı Katar’a hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile taşınabilmesi mümkündür. Katar’a hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile kargolarınızın gönderilmesi sürecinde kargolarınız hasar görmeden ve deforme olmadan Katar’daki alıcısına ulaşmaktadır.

1.2. Katar Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
•    30 kilo üzeri Libya gönderilerinize özel fiyatlar

Katar Kargo

2. KATAR KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Katar’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 18,06 Euro’dan başlamaktadır.
    Katar ile Türkiye arasındaki bireysel veya kurumsal gönderiler için çoğu zaman express kargo hizmeti tercih edilmektedir. Bireylerin ve firmaların firmamızı tercih etmesinin sebepleri arasında güvenilir, sorunsuz, uygun ve hızlı transferler gerçekleştirmemizdir. Kara veya deniz yolu taşımacılığına göre daha hızlı ve sorunsuz taşınması gerçekleşmektedir. Katar’a ortalama 0,5 kilogramlık bir paketin express kargo ile gönderim ücreti 18,06 Euro’dan başlamaktadır. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Katar’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde kargolarınızı alıcısına ulaştırmaktayız. Firmamızı tercih ederek, yurtdışı kargalarınızı Katar’a kolayca ve zamandan tasarruf ederek ulaştırabilirsiniz.
    Türkiye’den Katar’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Katar Kargo

3. KATAR KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Katar’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Katar’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Katar’a gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Katar Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Katar’a kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Katar’ı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Katar’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 18,06 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Katar Kargo

3.2. Katar Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Katar’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Katar’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Katar’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Katar Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Katar Kargo

3.4. Katar Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. KATAR HAKKINDA

    Katar, dünyanın 53. büyük ekonomisine sahiptir. Kişi başına düşen 70 bin dolarlık milli gelir ile dünyanın refah seviyesi en yüksek ülkelerinden biridir. 2,8 milyon nüfusa sahip olan Katar’ın yüzölçümü oldukça küçüktür. Dünyanın en büyük üçüncü doğalgaz rezervlerine sahip ülkesidir. Katar’ın para birimi Katar Riyalidir. Ülkenin resmi dili Arapçadır. Katar ülkesinin başkenti Doha şehridir. Doha aynı zamanda Katar ülkesinin en büyük şehri konumundadır.

4.1. Türkiye Katar İthalat-İhracat İlişkisi

    Katar 2019 yılında toplam 73 milyar dolarlık ihracat ve 29 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Japonya, Güney Kore, Çin, ABD, Almanya ve Hindistan ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Katar’a 1,3 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Katar’a ihraç edilen başlıca ürünler; elektrik-elektronik aksamı, mobilya, inşaat aksamları, petrol, süt ve süt ürünleridir. Türkiye 2019 yılında Katar’dan 310 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Katar’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; alüminyum, mineral yakıtlar ve plastik ürünleridir. İki ülke arasında 2019 yılında 1,6 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir. 

Katar Kargo

4.2. Katar Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Katar ile Türkiye arasında “Serbest Ticaret Anlaşması” süreçleri tamamlanmış olup, en kısa zamanda imzalanması hedeflenmektedir. Bu anlaşma sayesinde ülkemizden ihraç edilecek çoğu üründe gümrük vergisinin sıfırlanması öngörülmektedir. İki ülke arasında “Çifte Vergilendirmeye Önleme” anlaşması yürürlüktedir. Katar, ticari ilişkilerde güvene önem veren bir ülkedir. Çoğu zaman firmalar tanıdık vasıtasıyla iş yapmayı tercih etmektedirler. Dünyada internet kullanıcısı oranının en yüksek olduğu ülkelerden biridir. Ayrıca işlem başına harcanan miktarında yüksek olması, e-ticaret yoluyla pazara giriş için avantajlı bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Katar’a ihraç edilecek ürünlerin paketlenmesinde ve etiketlenmesinde Arapça dili olmalı ya da Arapça çeviri içermelidir.

4.3. Katar’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Katar’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Katar arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Katar’ın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Katar Kargo

5. KATAR KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Katar’a kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Katar’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Katar’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Katar’a kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Katar’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Katar seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Katar’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 18,06 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Katar kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Katar’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Katar’a en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Katar’a en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Katar’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Katar’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al