Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. GANA KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Gana’ya gönderiyoruz.
    Gana, Nijerya’nın ardından Batı Afrika’nın ikinci büyük ekonomisine sahiptir. Türkiye ile Gana arasındaki ticari ve ekonomik ilişkiler yıllar geçtikçe olumlu bir seyir izlemektedir. 2019 yılı itibariyle iki ülke arasındaki ticaret hacmi 477 milyon dolara ulaşmıştır. Gana ile gerçekleşen ticaretimizde Türkiye lehine bir dış ticaret fazlası söz konusudur. Türk firmalar ihracatta yeni ürünlerle yeni pazarların yolunu hedeflemektedirler. Gana’da faaliyet gösteren 160’dan fazla Türk firması bulunmaktadır. İki ülke arasındaki artan ticari ilişkiler Gana’ya kargo gönderim hizmetinin de artmasına sebep olmuştur. Bu firmalar uluslararası gönderileri için çoğu zaman express kargo ve uçak kargo hizmetini tercih etmektedirler. Gana’ya gönderilmek istenen 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo hizmeti ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır.
    Türkiye’den Gana’ya kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Gana Kargo

1.1. Gana Uçak Kargo Hizmeti

    Dünyanın herhangi bir bölgesine ürün, belge vb. gönderimler yapan firmalar veya kişiler gönderinin acil olduğu durumlarda veya kısa zamanda ulaşmasını istediklerinde express kargo hizmetini tercih etmektedirler. QuickShipper, express kargo hizmeti ile kargolarınızı Gana’ya ekonomik, hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırır. Bu hizmetimiz ile Türkiye’den Gana’ya veya Gana’dan Türkiye’ye hızlı ve güvenli bir şekilde ortalama 1-2 iş günü içerisinde kargoları alıcılarına teslim edilmektedir.

1.2. Gana Kargo Avantajları

•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    30 kilo üzeri Gana gönderilerinize özel fiyatlar

Gana Kargo

2. GANA KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Gana’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır.
    Gana’ya, Avrupa, Asya ve Amerika kıtalarından kara yolu ile ulaşılması kısıtlıdır. Hem yolcu taşımacılığında hem de kargo taşımacılığında hava yolu hizmeti tercih edilmektedir. Gana kargo sürecinin sorunsuz ve kısa sürede tamamlanmasını ve sunulan hizmetten memnun kalınmasını sağlayacak olan adım, yurt dışı kargo konusunda uzman ve donanımlı firmaların tercih edilmesi olacaktır. Express kargo ile Gana’ya gönderilecek olan 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti 21,37 Euro’dan, 1 kilogramlık bir paketin ücreti ise 29,38 Euro’dan başlamaktadır. Gönderileriniz 1-2 iş günü içerisinde Gana’daki alıcısına teslim edilmektedir.
    Türkiye’den Gana’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Gana Kargo

3. GANA KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Gana’ya kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Gana’ya doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Gana’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Gana Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Gana’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Gana’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Gana’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gana Kargo

3.2. Gana Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Gana’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Gana’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Gana’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Gana Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Gana Kargo

3.4. Gana Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. GANA HAKKINDA

    Gana, Afrika Kıtasının batı bölümünde yer almaktadır. Ülkenin 2020 yılındaki tahmini nüfusu 31 milyondur. Dünya nüfus sıralamasında 47. sırada yer almaktadır. Gana’nın nüfus artış hızı dünya ortalamasının üzerinde ilerlemektedir. Akra, Gana’nın başkentidir. Ülkenin resmi para birimi Gana Cedi’sidir. Ülkede resmi dil İngilizce kabul edilmektedir. Gana ekonomisinin temeli tarım sektöründen oluşmaktadır. Gana nüfusunun büyük çoğunluğu tarım ve balıkçılık ile ilgilenmektedir. Tropikal bir iklim hakimdir. Bazı dönemler fazla yağış bazı dönemler ise kuraklık gerçekleşmektedir. Türkiye ile Gana arasında “Serbest Ticaret Anlaşması” süreci tamamlanmıştır. İki ülke arasında yakın zamanda imzalanması beklenmektedir.

4.1. Türkiye Gana İthalat-İhracat İlişkisi

    Gana 2019 yılında toplam 16,7 milyar dolarlık ihracat ve 10,4 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Hindistan, Çin, ABD ve İsviçre ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Gana’ya 374 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Gana’ya ihraç edilen başlıca ürünler; sıva malzemeleri, tahıl, un, otomotiv, elektrikli cihazlar ve demir-çeliktir. Türkiye 2019 yılında Gana’dan 102 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Gana’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; kakao, alüminyum ve mamulleri, gıda sanayi artıkları, yağlı tohumlar ve meyveler, değerli taşlar ve metallerdir. İki ülke arasında 2019 yılında 477 milyon doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Gana Kargo

4.2. Gana Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Gana, Batı Afrika’daki birçok ülkeden daha gelişmiş e-ticaret pazarına sahiptir. Ülke, internet altyapısını geliştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Gana’da iş kurmak veya doğrudan satış yapmanızı sağlayan birçok teşvik yer almaktadır. Resmi dilin İngilizce olması pazara giriş için avantaj sağlamaktadır. Ülkeye ithal edilecek ürünlerin etiketlenmesi ve paketlenmesi İngilizce dilinde olması zorunludur. Ülke altyapısı halen gelişmekte olduğundan inşaat malzemeleri ve demir-çelik en çok talep görülen ürünler arasında yer almaktadır. Devlet bu alanlarda yapılacak altyapı çalışmaları için yatırımcılara teşvikler sunmaktadır.

4.3. Gana’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Gana’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Gana arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Gana’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Gana Kargo

5. GANA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Gana’ya kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Gana’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Gana’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Gana’ya kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Gana’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Gana seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Gana’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Gana kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Gana’ya kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Gana’ya en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Gana’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Gana’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Gana’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al