Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. EXPRESS KARGO NEDİR ?

Firmaların veya kişilerin yurtdışına göndermek istedikleri gönderileri en hızlı şekilde ulaştıran kargo hizmetine express kargo hizmeti denir. Express kargo hizmeti şartlar uygun olursa aynı gün veya 1 iş gün içerisinde teslim etme özelliğine sahip bir taşıma hizmetidir.

 

Kargonun gönderileceği ülkeye göre değişmekle beraber ortalama olarak kargolarınız 1-3 iş günü içerisinde dünyanın hemen her köşesine teslim edilmektedir. Express kargo hizmeti ile gönderileriniz yurtdışına zamanında ve hassas bir şekilde ulaşmaktadır.

 

 

2. EXPRESS UÇAK KARGO

 

Express uçak kargo hizmeti firmaların veya kişilerin talep ettikleri hız ve güvenliği ön planda tutan bir taşıma modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Express uçak kargo hizmeti ile firmalar dünyanın tüm noktalarına erişimleri arttırmak ve bu noktalara en hızlı şekilde ulaşmayı hedeflemektedirler. Gelişen dünyada ihracata olan talebin gün geçtikçe artması kargo hizmeti veren firmaların filolarını arttırmaya yöneltmiştir.

 

3. YURT DIŞI EXPRESS KARGO

 

Express kargo hizmetini tercih edecek firmalar veya kişiler bu hizmette boyut ve kilogram sınırlamaları olduğunu bilmelidir. 0,5 kilogram ile 30 kilogram arasındaki kargolar ile uçağın ebatlarına göre 180cm, 240cm ve 270cm’den büyük olmayan gönderiler express kargo hizmeti ile taşınabilmektedir.

 

4. EKSPRESS KARGO

 

Her iki taşıma yöntemi de havayolu taşımacılığı ile gerçekleşmektedir. Çünkü havayolundan daha hızlı bir ulaşım şekli maalesef bulunmamaktadır. Havayolu taşımacılığında ürünlerin yurtdışına uçak yolu ile taşınmasına uçak kargo yöntemi denilmektedir. Havayolu taşımacılığındaki uçak kargo ile express kargo arasındaki en büyük fark express kargo hizmetinin daha hızlı olması ve gönderen firma veya kişiye zaman kazandırmasıdır. Bu kazanılan hızın ise gönderici firma veya kişiye ayrıca maliyeti bulunmaktadır. Ekspres kargo hizmeti uçak kargo hizmetine göre daha hızlıdır fakat uçak kargo hizmetine göre maliyeti daha fazladır. Gönderilen ürüne, cinsine, değerine, boyutuna, aciliyetine göre firmalar veya bireyler uçak kargo hizmeti veya express kargo hizmeti tercih etmektedir.

 

5. EXPRESS KARGO TESLİM SÜRESİ

 

Havayolu taşımacılığındaki express kargo hizmetinin kullanım amacı çoğu zaman yurtdışı gönderimlerde tercih edilmektedir. Dünyanın herhangi bir bölgesine ürün, belge vb. gönderimler yapan firmalar veya kişiler gönderinin acileti olduğu durumlarda veya kısa zamanda ulaşmasını istediklerinde express kargo hizmetini tercih etmektedirler. Express kargo hizmeti sayesinde Türkiye’den başka bir ülkeye veya başka bir ülkeden Türkiye’ye hızlı ve güvenli bir şekilde gönderim yapılabilmektedir. Bu hizmet sayesinde uçak sefer sayılarının çok olduğu Avrupa Birliği ülkelerine 1 iş günü içerisinde, Uzakdoğu veya Afrika ülkelerine ise 3 iş günü gibi kısa bir zamanda teslimat yapılabilmektedir. Bu teslimat express kargo hizmeti ile değil de uçak kargo hizmeti ile tercih edildiğinde teslim gün sayısı minimum 2-3 iş günü daha uzun olmaktadır. Express kargo hizmetinin teslim günleri hakkında ülke bazlı örnek vermek gerekirse;

Fransa : 1 iş günü içerisinde

Amerika : 2 iş günü içerisinde

Çin : 2 iş günü içerisinde

Avustralya : 3 iş günü içerisinde

Bu teslim sürelerini uçuş sıklığı, ülkeler arası konum ve mesafe, ülkeler arası alınan kararlar vb. durumlar olumlu veya olumsuz etkilemektedir.

 

6. EXPRESS KARGO FİYATLARI

 

Havayolu taşımacılığındaki express kargo hizmeti ile firmalar veya bireyler dünyanın tüm köşelerine çok kısa sürelerde gönderileri sorunsuz şekilde teslim edebilmektedirler. Ülkeler arası bu uzak mesafelerin bu kadar kısa sürede teslim edilmesinin tabi ki diğer yurtdışı taşıma yöntemlerine göre maliyeti daha fazladır. Express kargo ücretleri belirlenirken ; gönderinin içeriğine, ülkeler arası mesafeye, gönderilecek ülkeye düzenlenen uçak sefer sıklığına, gönderinin ağırlığına vb. durumlara göre ücretler değişebilmektedir. Express kargo ücretlerinde etkisi olan ilk durum gönderinin ağırlığıdır.

7. GLOBAL KARGO FİRMALARI

Havayolu taşımacılığındaki express kargo hizmetini veren dünya genelinde önemli büyük kargo şirketleri bulunmaktadır. Bu önemli büyük firmaların kendilerine ait uçak filoları bulunmaktadır. Bu önemli büyük kargo şirketleri DHL, UPS, TNT, FEDEX olarak sıralanabilir.

 

Türkiye’de PTT TURPEX hizmeti ile firmalara ve bireylere express taşımacılığı sunmaktadır.

 

 

2.1. DHL EXPRESS

 

DHL Express firması 1969 yılında Amerika merkezli Alman lojistik şirketidir. Her yıl yüksek teslimat sayısı yapan DHL Express firması kargo gönderimlerinde oldukça iddialıdır. DHL firması dünyanın en büyük lojistik şirketi olarak dünya çapında 220’den fazla ülke ve bölgede 380 bin çalışan ile express gönderilerinin sorunsuz ve hızlı bir şekilde teslimatı sağlamaktadır.

 

2.2. UPS EXPRESS

 

UPS Express firması kargo firmaları arasındaki en köklü tarihe sahip bir şirkettir. UPS Express firması 1907 yılında Amerika’da kurulmuştur. UPS Express firması yüksek uçuş sayıları ile dünyanın 220 ülkesine en hızlı şekilde teslim etmek için çalışmalarına devam etmektedir.

 

2.3. TNT EXPRESS

 

TNT Express firması Hollanda merkezli bir firmadır. 200’den fazla ülkeye uluslararası teslimat gerçekleştirmektedir. FEDEX 2015 yılında TNT Express firmasını satın alarak Avrupa, Asya, Ortadoğu, Çin ve Güney Amerika’yı kapsam alanına dahil etmiştir.

 

2.4. FEDEX EXPRESS

 

Federal Express adı ile 1971 yılında kurulmuştur. FEDEX dünyada express kargo hizmetini tanıtan bir firmadır. FEDEX Express firması dünyanın en büyük express kargo şirketlerinden biridir. TNT Express firmasını 2015 yılında kendi bünyesine katmasıyla birlikte en büyük express şirketlerinden biri olmuştur. FEDEX Express firması bugün 669 uçak ile dünyada 220 ülke ve bölgede müşterilerine express kargo hizmeti sunmaktadır.

 

2.5. PTT EXPRESS (TURPEX)

 

PTT 2013 yılından bu yana TURPEX hizmeti vermektedir. PTT (TURPEX) hizmetinde teslimatların süresinde taahhüt vermektedir. Bu verdiği taahhüt süresinde yurtdışı kargoların teslimatları gerçekleşmektedir. PTT (TURPEX) express kargo hizmeti ile ürün, evrak, hediyelik eşya, fuar tanıtımları için ürün veya yayınlar gönderilebilmektedir. PTT (TURPEX) express kargo hizmeti diğer express kargo hizmeti veren firmalara göre biraz daha uzun sürmektedir. Örnek vermek gerekirse Fransa’ya PTT (TURPEX) express kargo ile gönderilen bir hediyelik eşya 3 iş günü içerisinde teslim edilebilmektedir.

8. GLOBAL KARGO FİRMALARININ ÇÖZÜM ORTAĞI

Havayolu taşımacılığındaki express kargo hizmetini veren dünya genelinde önemli büyük kargo şirketleri bulunmaktadır. Quickshipper firması olarak Türkiye’den başka bir ülkeye veya başka bir ülkeden Türkiye’ye express gönderilerimizde uzman kadromuz ve yılların verdiği tecrübemiz ile yanınızdayız.

Quickshipper firması olarak DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile gerçekleştirdiğimiz çözüm ortaklığı ile yurtdışı gönderilerinizi bu büyük şirketlerin servislerini kullanarak sizlere ekonomik fiyatlarla ile teslim etmekteyiz.

Ekonomi Express Kargo ve Express Kargo hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için sayfamızdaki iletişim numaralarından tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al