Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. DSV ÖZET BEYAN

    DSV özet beyan, elektronik ortamda verilen gönderinin içeriğine ve taşıt aracına dair bilgilerin yer aldığı belgeye verilen isimdir. Yurtdışı kargo hizmetleri gündeme geldiği zaman özet beyan işleminin eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Özet beyanın zamanında verilmesi de şarttır. Şayet zamanında özet beyan verilmezde birtakım yaptırımlar devreye girecektir. Quick Shipper özet beyan konusunda etkili bir hizmeti sizlerle buluşturmaktadır. Böylece sorunsuz bir şekilde yurtdışı kargo hizmetinden yararlanmanız da mümkün hale gelmektedir.

Siz de firmamızla iletişime geçerek, avantajlı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz!

1.1. Özet Beyan Nedir? Özet Beyan Verilme Sebebi?

    Yurtdışı kargo hizmetleri gündeme geldiği zaman önemli bir evrak olarak karşımıza çıkan özet beyan nedir? Türkiye Gümrük Bölgesine giriş yapan eşyaya dair risk analizlerinin yer aldığı ve eşyaya dair genel bilgilerin yer aldığı belgeye özet beyan denir. Özet beyanın verilmesinin sebebi taşınacak olan eşyanın emniyet ve güvenlik konusunda uygun kriterlere sahip olup olmadığının belirlenmesidir. Bu tarz evrakların eksiksiz bir şekilde oluşturulması sürecine Quick Shipper pozitif yönde katkı sunmaktadır. 

DSV Gümrük İşlemleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

1.2. Özet Beyan Düzenlenmesi ve Süresi

    Elbette ki özet beyan düzenlenmesi ve süresi birtakım prosedürlere uygun bir şekilde yapılmak durumundadır.  Özet beyan eşyanın gümrüğe girilmeden önce düzenlenmelidir. Bu durum DSV özet beyan işlemleri için de geçerliliğini korumaktadır. Eşya ilk limana varmadan en az 4 saat öncesinde ve en yakın limana gelmeden en az 2 saat öncesinde özet beyanın verilmiş olması şarttır.

DSV Konşimento hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

1.3.Özet Beyan Verilmezse Cezası Var Mıdır?

    DSV özet beyan işlemi profesyonel bir süreci beraberinde getirmektedir. Yurtdışı kargo hizmetinde özet beyanın verilmemesi durumunda maddi cezalar gündeme gelmektedir. Bundan dolayı yurtdışı kargo hizmetini Quick Shipper aracılığıyla almanız her zaman önerilmektedir. DSV özet beyan konusunda sorunsuz bir hizmet almayı istediğiniz zaman Quick Shipper en mantıklı tercih olarak ön plana çıkmaktadır.

Ürünlerimiz ve fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DSV Özet Beyan

Diğer yazılarımız için;

Anında Teklif Al Anında Teklif Al