Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. BREZİLYA KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Brezilya’ya gönderiyoruz.
    Türkiye ile Brezilya arasında 1995’ten beri yürürlükte olan ekonomi, turizm, ticaret, sınai, kültür ve eğitim alanlarında iş birliği anlaşması bulunmaktadır. Ayrıca “Çifte Vergilendirmeyi Önleme” anlaşması da iki ülke arasında bulunmaktadır. Türkiye’nin Güney Amerika’daki ilk strateji ortağı 2010 yılında imzalanan “Stratejik Ortalık Eylem Planı” ile Brezilya olmuştur. Türkiye’den Brezilya’ya yapılan ihracatlar da gümrük vergisi uygulanmaktadır. Brezilya yüksek nüfusu ve stratejik konumuyla işletmeler için birçok büyüme fırsatı sunmaktadır. İki ülke arasındaki bireysel veya kurumsal gönderiler için çoğu zaman express kargo hizmeti tercih edilmektedir. Türkiye’den Brezilya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,95 Euro’dan başlamaktadır. Express kargo hizmeti ile Türkiye’den Brezilya’ya gönderileriniz ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim edilmektedir.
    Brezilya’ya kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Brezilya Kargo

1.1. Brezilya Uçak Kargo Hizmeti

    Uzman kadrosu ile hava taşımacılığı hizmeti veren firmamız, Brezilya kargo hizmeti ile Türkiye ile Brezilya arasında köprü görevi sağlamaktadır. Firmalar ve bireyler Brezilya kargo hizmeti ile taşınmasında engel olmayan tüm gönderilerini hızlı ve güvenli şekilde alıcısına ulaştırmaktadır. Brezilya’ya hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile kargolarınızın gönderilmesi sürecinde kargolarınız hasar görmeden ve deforme olmadan Brezilya’daki alıcısına ulaşmaktadır.

1.2. Brezilya Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
•    30 kilo üzeri Brezilya gönderilerinize özel fiyatlar

Brezilya Kargo

2. BREZİLYA KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Brezilya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,95 Euro’dan başlamaktadır.
    Hava yolu taşımacılık hizmeti veren firmamızla iletişime geçerek Brezilya express kargo hizmetinden avantajlı fiyatlarla yararlanabilirsiniz. Türkiye’den Brezilya’ya kargo gönderim sürecini hızlandırmak için yapılabilecek en iyi tercih, Brezilya express kargo hizmetinden yararlanmaktır. Express kargo hizmetimiz ile Brezilya’ya hızlı, sorunsuz ve ekonomik gönderimler gerçekleştirebilirsiniz. Brezilya’ya hava veya deniz yoluyla kargo gönderim sağlanabilmekte, deniz yolu taşımacılığı ile uzun sürdüğü için hava yolu taşımacılığı tercih edilmektedir.     
    Türkiye’deki bir noktadan, Brezilya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,95 Euro’dan başlamaktadır.
    Türkiye’den Brezilya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Brezilya Kargo

3. BREZİLYA KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Brezilya’ya kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Brezilya’ya doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Brezilya’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Brezilya Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Brezilya’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Brezilya’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Brezilya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,95 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Brezilya Kargo

3.2. Brezilya Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Brezilya’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Brezilya’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Brezilya’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Brezilya Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Brezilya Kargo

3.4. Brezilya Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. BREZİLYA HAKKINDA

    Brezilya 211 milyonluk nüfusu ile Güney Amerika’nın en büyük ekonomisi ve en kalabalık ülkesi unvanına sahiptir. Güney Amerika ülkelerinden sadece Ekvador ve Şili ile sınır komşusu değildir. Ulusal dili Portekizce, Brezilya Reali para birimidir. Başkenti Brasilia’dır. Coğrafi olarak tropikal iklime sahiptir. Devlet okulları tarafından 8 senelik zorunlu eğitim ücretsiz olarak verilmektedir. Dünyanın en büyük şeker kamışı, kahve, portakal, soya üreticisidir.

4.1. Türkiye Brezilya İthalat-İhracat İlişkisi

    Brezilya 2019 yılında toplam 225 milyar dolarlık ihracat ve 177 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Çin, Amerika, Arjantin ve Almanya ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Brezilya’ya 494 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Brezilya’ya ihraç edilen başlıca ürünler; inorganik kimyasallar, otomotiv, makine mekanik parçalar, meyve ve kuru yemiş ve demir çeliktir. Türkiye 2019 yılında Brezilya’dan 2,6 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Brezilya’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; tohumlar ve meyveler, maden cevheri, pamuk, demir-çelik ve canlı hayvandır. İki ülke arasında 2019 yılında 3 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Brezilya Kargo

4.2. Brezilya Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Brezilya nüfusunun %5’ten daha az bir kısmı İngilizce konuşabilmektedir. İki ülke arasındaki ticari ilişkilerde mutlaka Portekizce bilen tercüman kullanılması gereklidir. Brezilyalı firmalar ve bireyler ile yapılan iş sözleşmelerinin iki dilde de hazırlanmalıdır. Brezilya 4 farklı zaman dilimi kullanmaktadır. Ticari etkinlik, iş toplantısı ya da davetlerde mutlaka firmanın bulunduğu eyaletteki zaman dilimine bakılmalıdır. Brezilya 2019 yılında e-ticaret alanında 20 milyar dolara yakın gelir elde etmiştir. İlerleyen dönemlerde e-ticaret alanında %9 büyüme beklenmektedir.

4.3. Brezilya’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Brezilya’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Brezilya arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Brezilya’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Brezilya Kargo

5. BREZİLYA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Brezilya’ya kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Brezilya’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Brezilya’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Brezilya’ya kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Brezilya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Brezilya seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Brezilya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,95 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Brezilya kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Brezilya’ya kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Brezilya’ya en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Brezilya’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT , UPS , FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Brezilya’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Brezilya’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al