Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. UÇAK KARGO NEDİR ?

Bir ürünün bir yerden başka bir yere güvenli bir şekilde teslim edilmesine kargo taşımacılığı denir. Kargo taşımacılığı kara, deniz ve havayoluyla yapılmaktadır. Kargo taşımacılığının havayolu ile yapılmasına ise uçak kargo taşımacılığı denir.

Havayolu ile yapılan uçak kargo taşımacılığı denizyolu ve karayolu ile yapılan taşımacılığa göre daha kısa sürede ulaştırmaktadır. Havayolu ile yapılan uçak kargo taşımacılığı kargo taşımacılığı sektörünün en güvenli taşıma şekli olarak ilk sırada yer almaktadır. Firmaların veya bireylerin talep ettikleri güvenli taşımacılık hizmetini havayolu taşımacılığındaki uçak kargo ile taşımacılık yöntemi gerçekleştirmektedir.

Karayolu veya denizyolu ile kargonun teslimatı günler, haftalar veya aylar sürüyorken havayolu taşımacılığı ile uçak kargo teslimatı en fazla 1-4 iş gününde gerçekleşmektedir.

1.1. UÇAK KARGOYU GÜVENİLİR Mİ ?

Kargo gönderimi, herhangi bir şeyin verilen adrese taşınarak alıcıya teslim edilmesi işlemidir. Kara, deniz ve hava yolu ile yapılabilen bu iletim şekillerinden en hızlısı uçak kargo iletimidir. Bu şekilde uluslararası sınırlar aşılırken işlemler için bekleme süreleri çok daha kısa olmaktadır. Ayrıca uçak en hızlı şekilde hareket kabiliyetine sahip taşıma aracıdır.
Deniz yolu ile taşımacılık çok uzun süreler gerektirdiği halde hava kargo en çok birkaç gün içinde yerine ulaşabilmektedir. Günümüz yaşam biçiminin gerektirdiği sürat ancak bu şekilde kargo işlemlerini şart koşmaktadır. Bu yüzden birçok durumda tercih sebebi olmaktadır.
Oldukça güvenilir bir yöntem olarak herkes tarafından kabul edilmektedir. Çünkü uçak yolu en az risk taşıyan yöntem olarak istatistiki olarak saptanmıştır. Yolda olası kaza oranı çok düşüktür. Süre kısaldıkça kargo içindeki malzemelerin bozulma riski en aza inmektedir.
Özellikle bazı değerli gıdaların, çiçeklerin, gıda desteklerinin, ilaçların taşınması ve istenilen adrese iletimi çok kısa sürede yapılmalıdır. Acil ya da korunma şartları yüzünden zaman önemli ise mutlaka bu kargo şekli gereklidir. Özellikle değerli ama yükte hafif şeylerin gönderiminde kargo uçak fiyatları göndericiye çok uygun gelmektedir.
Birden fazla sınır kapısı geçmesi gerekmeyen kargolar işlem sıralarında zaman kaybetmemektedir. Üstelik çok sayıda bekleme ile riskler artmamaktadır. Kara ve deniz yoluna göre çok daha güvenilir olduğu kesindir. Piyasanın en güvenilir uçak kargo şirketleri bu işi büyük yatırımlar ile yapmaktadır.

1.2. UÇAKLAR KARGO ALIYOR MU?

Hava yolu ulaşımında, kargo kabul edilmektedir. Şirketler bu yönde anlaşmalar yapmaktadır. En kısa sürede kargolarınız istenilen adreslere ulaştırılmaktadır. Kara ve deniz yollarına göre büyük zaman kazançları sağlamaktadır. Son zamanlarda havayollarına yönelik yatırımların genişletilmesine bağlı olarak uçak kargo hizmetlerinin çok daha kapsamlı bir şekilde sunulmaya başlandığı bilinmektedir.
En güvenilir yöntemlerden olan uçak kargo fiyatları bu güven ortamı içinde iletim güvenirliliği ve zaman kazandırması da düşünülecek olursa çok büyük bir miktar sayılmaz. Ciddi firmaların sunduğu bu hizmet her zaman güvenilir sayılmaktadır. Bu önemli nokta birçok kullanıcı tarafından bilinmekte ve sırf bu yüzden uçak ile kargo gönderimi yapılması tercih edilmektedir.

1.3. UÇAK KARGO NASIL TESLİM ALINIR?

Geleneksel kara ve deniz kargo tesliminden bir farkı olmamaktadır. Sadece varış süresi yurtdışı uçak kargo ile diğer yöntemler kıyaslanırsa daha hızlı teslimat olmaktadır.
Hava yolu ile taşımacılıkta 1 ya da 4 gün içerisinde kargonuz teslim edilmektedir. Avrupa ülkelerinde kargo teslim en kısa sürede gerçekleşmektedir. Genellikle bir günlük süre içinde alıcı adreste olmaktadır. Çin ve Japonya gibi ülkeler ile okyanus ötesi ülkeler de bu süre 4 günü bulabilmektedir. Bu uzaklık ve bu süre düşünülürse kargo uçak fiyatları oldukça uygun bulunacaktır.
 

 

2. UÇAK KARGO GÖNDERİMİ

Havayolu ile yapılan uçak kargo taşımacılığı evrak veya ürün göndermede en hızlı ve sorunsuz taşıma yöntemidir. Uçak kargo taşımacılığı ile sınır kapılarında bekleyerek karayolu taşımacılığındaki gibi bir zaman kaybı olmaz. Ayrıca uçak kargo taşımacılığı ile denizyolu ile yapılan taşımacılık gibi uzun ve yavaş teslimatlar olmaz.

Yurtdışına kargo gönderirken havayolu taşımacılığı ile uçak kargoyu tercih ederseniz yapmanız gerekenler sadece ;

  • Göndereceğiniz operatörü belirlemek,
  • Kuryeyi çağırmak,
  • Kuryeye kargonuzu teslim etmek.

Bu işlemlerden sonra kargonuz ilk uçak ile teslim edilmek üzere yola çıkar. Kargonuzu teslim etmek üzere yola çıkan uçak kalktıktan sonra kargonuz en geç 1-4 iş günü içinde dünyanın hangi uzak köşesi olursa olsun teslim edilir. Almanya, Amerika, Japonya, Avustralya fark etmeksizin kargonuz güvenli bir şekilde teslim edilir.

Havayolu taşımacılığında uçak kargonun popüler olmasının en büyük nedeni “Hız” etkenidir. Fransa’ya göndermek istediğimiz bir kargoyu havayolu taşımacılığında uçak kargo ile 1-4 iş günü içerisinde teslim etme imkânı varken kim ister saatlerce veya günlerce sınır kapılarında beklemesini veya uluslararası bürokratik işlemlerde vakit kaybetmesini.

Uçak kargo ile Avustralya ülkesine 3 iş günü içerisinde teslim etme imkânı varken deniz yolu ile kargonun 30-40 günde teslim edilmesini kim ister ki. Gelişen dünyada gönderici firmalar veya kişiler en erken sürede kargolarını teslim etmek, alıcı firmalar veya kişiler ise en erken sürede kargolarını teslim almak istiyorlar. Bu istek sonucunda havayolu taşımacılığında uçak kargo  taşımacılığı ön plana çıkmaktadır.

 

3.1. UÇAK KARGOYU KİMLER KULLANIR ?

 

Havayolu taşımacılığındaki uçak kargo ile taşımacılık karayolu ve denizyolu ile yapılan taşımacılığa göre hızlı olduğundan firmalar ve bireyler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Sektör bazlı örnek vermek gerekirse, Sağlık sektöründe ilaçların bozulmaya karşı sıcaklık ayarının uygun olması ve kargonun en hızlı şekilde teslim edilmesi talep edildiğinden havayolu taşımacılığındaki uçak kargo ile taşımacılık tercih edilir.

Teknoloji sektöründe değerli elektronik ürünler ve talebi fazla olan ürünler uçak kargo ile taşınması tercih edilmektedir. Gıda sektöründe ise üreticiler meyve, sebze, et, balık, süt gibi zaman içinde bozulma ihtimali yüksek ürünlerin gönderimlerinde havayolu taşımacılığındaki uçak kargo taşımacılığını tercih etmektedir. Firma veya birey ayırt etmeksizin ürünlerinin hızlı ve kısa sürede teslim edilmesini istediklerinde taşıma şekli olarak ilk sırada havayolu taşımacılığındaki uçak kargo ile taşımacılık gelmektedir.

 

3.2. UÇAK KARGO FİYATLARINDA FAYDA MALİYET İLİŞKİSİ

 

Taşımacılık sektöründe havayolu, denizyolu ve karayolu ile taşımacılığın maliyet açısından karşılaştırılması yapıldığında gönderim maliyeti açısından farklılık oluşmaktadır. Havayolu taşımacılığındaki uçak kargo ile taşımacılık denizyolu ve karayolu ile yapılan taşımacılığa göre maliyeti daha fazladır.

Gönderim maliyeti açısından uçak kargo ile taşımacılık dezavantajlı gözükmektedir fakat aldığımız hizmet karşılığında ödediğimiz ücreti hesapladığımızda uçak kargo ile taşımacılığın bilindiğinden fazla bir maliyeti olmadığı ortaya çıkmaktadır. Firmalar ve bireylerden aldığımız geri dönüşlerde kısa sürede ve zamanında teslim edilen gönderinin maliyetinden çok daha önemli olduğu belirtilmektedir. Günümüzden örnek vermek gerekirse Covid-19 için geliştirilen ve bulunan aşının tüm dünya üzerine havayolu taşımacılığı ile maksimum bir hafta içerisinde teslim edilirken. Böyle önemli ve acil bir aşının denizyolu taşımacılığı ile 30-45 gün sürmesini kimse tercih etmez.

 

3.3 UÇAK KARGO FİYATINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER

 

Uçak kargo ile gönderimlerde fiyat her yarım kiloda bir değişmektedir. 500 gramlık bir kargo ile 5 kilogramlık kargonun fiyatı farklılık göstermektedir. 30 kilograma kadar her yarım kiloda değişen fiyatlar bulunmaktadır.

30 kilogram ve daha fazla olan kargolarda fiyat sabit olabiliyor. En net bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uçak kargo ile gönderimlerde fiyat gönderi yapılacak ülkeye göre de değişmektedir. Fransa ülkesine gönderilen kargonun fiyatı ile Afrika ülkesine gönderilen kargonun fiyatı elbette farklı olacaktır.

Gönderinin kilosu, ölçüleri, cinsi, uçak sefer sayısı, varış ülkesindeki yasaklar veya politikalar vb. gibi sebeplerden kargo fiyatlarında farklılık oluşmaktadır.

İnternet sayfamızı ziyaret ederek yurtdışı uçak kargo ile göndereceğiniz ürünün kilosunu, ölçüsünü ve varış ülkesini girerek fiyat hakkında bilgili alabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

4. UÇAK KARGO TESLİMAT SÜRELERİ

Tüm diğer taşımacılık ve kargo işlemlerine nispeten uçak ile yapılan teslimatlar en kısa sürede olmaktadır. Bu yüzden ilaç, çiçek, bozulması mümkün değerli malzemeler, ivedi bir şekilde iletimi şart olan maddeler, bazı gıdalar ve değerli mallar hava yolu ile ulaştırılmaktadır. Quickshipper alanından yapacağınız kısa bir işlem ile uçak kargo fiyat hesaplama ile size ne kadar aza mal olacağını görebilirsiniz. Böylece çok daha pratik bir şekilde süre hesaplaması yaparak, kargonuzun ne zaman teslim edileceğinden emin olabilirsiniz.

Yurtdışına kargo gönderdiğimizde birinci önceliğimiz kargomuzun sıkıntısız bir şekilde belirtilen sürede teslim edilmesidir.

Firmaların veya kişilerin göndermek istedikleri kargoların teslimat süreleri gönderici ülke ile alıcı ülke arasındaki uzaklığa ve gönderilmek istenen ülkeye düzenlenen uçak sefer sayısına göre değişkenlik göstermektedir.

Havayolu taşımacılığında uçak kargo ile gönderilen kargonuz ortalama 1-4 iş günü içerisinde teslimat adresine ulaşmaktadır. Fransa , İtalya , Almanya , Hollanda gibi Türkiye’ye uzak olmayan Avrupa ülkelerine 1 iş günü içerisinde teslimat yapılmaktadır.

Çin , Japonya gibi daha uzak olan ülkelere ise ortalama 2-3 iş gününde teslimat gerçekleşmektedir. Havayolu taşımacılığında uçak kargo ile Avustralya’ya ortalama 3-4 iş gününde teslimat yapılabiliyorken bu teslimat deniz yolu ile yapıldığında 40-45 günü bulabilmektedir.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al