Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. TÜRKMENİSTAN KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Türkmenistan’a gönderiyoruz.
    Türkiye, Türkmenistan’ı ilk tanıyan ve ilk büyükelçilik açan ülke konumundadır. Ülkemiz her zaman Türkmenistan’ın tarafsızlık statüsüne destek vermektedir. İki ülke ilişkileri hızlı gelişirken, ticari, askeri, eğitim ve kültür alanlarında yoğun bir iş birliği bulunmaktadır. Türkiye, Türkmenistan’ın kalkınmasına destek vermektedir. Artan ticaret rakamları sonucunda taşımacılık sektörüne olan ihtiyaç da artış göstermiştir. Türkiye’den Türkmenistan’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 28,11 Euro’dan başlamaktadır. Türkiye’den Türkmenistan’a gönderileriniz ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim edilmektedir.
    Türkmenistan’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Türkmenistan Kargo

1.1. Türkmenistan Uçak Kargo Hizmeti

    Kargo taşımacılığında en önemli konulardan biri, kargonuzun zamanında ve güvenilir bir şekilde alıcısına teslim edilmesidir. Geniş hizmet ağına sahip firmamız, Türkmenistan kargo hizmeti ile hava yolu taşımacılığını kullanarak kargolarınızı hızlı ve güvenli bir şekilde teslim etmektedir. Türkmenistan kargo hizmetimizi tercih eden müşterilerimizin en önemli nedeni, hava yolu taşımacılığı hizmetlerimiz ile 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi Türkmenistan’daki alıcısına ulaştırmamızdır.

1.2. Türkmenistan Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
•    30 kilo üzeri Libya gönderilerinize özel fiyatlar

Türkmenistan Kargo

2. TÜRKMENİSTAN KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Türkmenistan’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 28,11 Euro’dan başlamaktadır.
    Türkmenistan express kargo hizmeti veren firmamız 365 gün boyunca yanınızdadır. QuickShipper, Türkiye’den Türkmenistan’a kargo göndermek isteyen tüm bireysel ve kurumsal müşterilerine hızlı ve sorunsuz bir kargo gönderim süreci yaşatmaktadır. Türkmenistan express kargo hizmetimiz, bireyler tarafından tercih edildiği gibi yurtdışına ihracat yapan firmalar tarafından da çok tercih edilmektedir. Firmamızın tercih edilmesindeki en büyük sebepleri arasında yurtdışı kargo hizmetimizin güvenilir ve kaliteli olmasıdır. Türkiye’deki bir noktadan, Türkmenistan’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 28,11 Euro’dan başlamaktadır. Türkmenistan express kargo hizmetimiz ile gönderilerinizin takibi de çok daha kolay yapılmaktadır.
    Türkiye’den Türkmenistan’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Türkmenistan Kargo

3. TÜRKMENİSTAN KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Türkmenistan’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Türkmenistan’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Türkmenistan’a gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Türkmenistan Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Türkmenistan’a kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Türkmenistan’a seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Türkmenistan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 28,11 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Türkmenistan Kargo

3.2. Türkmenistan Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Türkmenistan’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Türkmenistan’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Türkmenistan’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Türkmenistan Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Türkmenistan Kargo

3.4. Türkmenistan Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. TÜRKMENİSTAN HAKKINDA

    Türkmenistan, Orta Asya’nın güneyinde, Hazar Denizi kıyısında yer almaktadır. Ceyhun, Tejen ve Murgab olmak üzere başlıca üç nehri bulunmaktadır. Ülkenin nüfus tahminleri 6 milyon civarındadır. Türkmen Türkçesi ülkenin resmi dilidir. Özbek Türkçesi ve Rusça yaygın olarak kullanılan diğer dillerdir. Türkmenistan önemli miktarda gaz ve petrol rezervlerine sahiptir.

4.1. Türkiye Türkmenistan İthalat-İhracat İlişkisi

    2020 yılında toplam 8 milyar dolarlık ihracat ve 3 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Türkiye, Rusya, Çin, Almanya ve Japonya ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Türkmenistan’a 787 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Türkmenistan’a ihraç edilen başlıca ürünler; demir veya çelikten inşaat ve inşaat aksamı, izole edilmiş teller, kablolar ve elektrik iletkenler, prefabrik yapılar ve mobilyalardır. Türkiye 2018 yılında Türkmenistan’dan 319 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Türkmenistan’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; pamuk ipliği, azotlu mineral veya kimyasal gübreler, bakır ve petrol yağlarıdır. İki ülke arasında 2020 yılında 1,1 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Türkmenistan Kargo

4.2. Türkmenistan Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Türkmenistan ekonomisindeki sıkıntılar ve döviz gelirlerindeki azalmalar sonucu, Türkmenistan’a ithal edilen ürünlerin bedellerinin transferinde zorluklar yaşanmaktadır. Ülkede yaşanan ekonomik sıkıntılar iş kültürünü de etkilemiştir. Türkmenistan’a gidecek olan iş insanlarının ülkeye girişinde vize uygulaması yapılmaktadır. Ülke çoğu zaman nakit para kullanılmaktadır. Kredi kartı kullanımı yaygın değildir.

4.3. Türkmenistan’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Türkmenistan’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Türkmenistan arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Türkmenistan’ın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Türkmenistan Kargo

5. TÜRKMENİSTAN KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Türkmenistan’a kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Türkmenistan’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Türkmenistan’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Türkmenistan’a kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Türkmenistan’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Türkmenistan seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkmenistan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 28,11 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Türkmenistan kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Türkmenistan’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Türkmenistan’a en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Türkmenistan’a en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Türkmenistan’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Türkmenistan’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al