Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. ŞİLİ KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Şili’ye gönderiyoruz.
    Türkiye ile Şili arasındaki ilişkiler çok eskiye dayanmaktadır. Şili, ticari ilişkiler açısından Türkiye’nin bölgedeki en büyük ticaret ortaklarından biridir. QuickShipper, hava yolu aracılığıyla Şili kargo hizmeti sunmakta; size özel, güvenilir ve hızlı çözümler üretmektedir. Tüm firma ve bireylere yönelik Şili kargo hizmeti sunan firmamız, tercih ettiğiniz teslimat noktasına sorunsuz ve güvenilir şekilde ulaştırmaktadır. Express kargo hizmeti ile Türkiye’den Şili’ye gönderileriniz ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim edilmektedir. Türkiye’den Şili’ye 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,46 Euro’dan başlamaktadır.
    Şili’ye kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Şili Kargo

1.1. Şili Uçak Kargo Hizmeti

    Uzman kadrosu ile hava taşımacılığı hizmeti veren firmamız, Şili kargo hizmeti ile Türkiye ile Şili arasında köprü görevi sağlamaktadır. Firmalar ve bireyler Şili kargo hizmeti ile taşınmasında engel olmayan tüm gönderilerini hızlı ve güvenli şekilde alıcısına ulaştırmaktadır.

1.2. Şili Kargo Avantajları

•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    30 kilo üzeri Şili gönderilerinize özel fiyatlar
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat

Şili Kargo

2. ŞİLİ KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Şili’ye 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,46 Euro’dan başlamaktadır.
    Şili express kargo gönderilerinizin taşınmasında görev alan QuickShipper, bir kargonun zamanında ve sorunsuz ulaşması gerektiği bilinciyle yıllardır hizmetinizdedir. QuickShipper, firmaların veya bireylerin Şili’ye göndermek istedikleri kargolarını hava yolu taşımacılığı hizmetlerini kullanarak gerçekleştirmektedir. Hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile Şili’ye gönderilen kargolarınızın en büyük avantajları hızlı ve güvenli teslim edilmesidir. Kargonuzu zamanında ve hızlı ulaştırmanın yanında, kargonuza zarar gelmeden ulaştırmak da bir taşıyıcı firmasından beklenen diğer bir önemli husustur. Gönderinizin türüne göre paketlenen Şili express kargolarınız, özenle transfer edilerek Şili’deki alıcısına teslim edilmektedir. Türkiye’deki bir noktadan, Şili’ye 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,46 Euro’dan başlamaktadır. Express kargo hizmetimiz ile Şili’ye hızlı, sorunsuz ve ekonomik gönderimler gerçekleştirebilirsiniz.
    Türkiye’den Şili’ye kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Şili Kargo

3. ŞİLİ KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Şili’ye kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Şili’ye doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Şili’ye gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Şili Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Şili’ye kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Şili’yi seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Şili’ye 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,46 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şili Kargo

3.2. Şili Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Şili’ye kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Şili’deki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Şili’ye 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Şili Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Şili Kargo

3.4. Şili Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. ŞİLİ HAKKINDA

    Şili 19 milyonluk nüfusu ile dünyanın 43. büyük ekonomisine sahiptir. Ülke gelişmiş finans sistemine sahiptir. Bakır, iyot, kereste, demir cevheri gibi başlıca doğal kaynakları bulunmaktadır. Latin Amerika’nın en süratli gelişen ekonomilerinden biri ve dünyanın en büyük bakır üreticisidir. Resmi dili İspanyolcadır.

4.1. Türkiye Şili İthalat-İhracat İlişkisi

    Şili 2019 yılında toplam 69,5 milyar dolarlık ihracat ve 69,6 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Çin, ABD ve Brezilya ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Şili’ye 365 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Şili’ye ihraç edilen başlıca ürünler; demir-çelik, otomotiv, makine ve mekanik parçalardır. Türkiye 2019 yılında Şili’den 250 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Şili’den Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; bakır ve mamulleri, meyve, yemiş ve inorganik kimyasallardır. İki ülke arasında 2019 yılında 600 milyon doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Şili Kargo

4.2. Şili Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    İki ülke arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması sayesinde Türkiye, Şili’ye yaptığı ihracatlar da gümrük vergisinden muaf tutulmaktadır. Şili ile Türkiye arasında ayrıca “Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması” anlaşması yürürlüktedir. Şili pazarındaki iş görüşmelerinde İspanyolca ve İngilizce konuşulmaktadır. İş toplantılarına İspanyolca konuşabilen bir tercüman ile katılım sağlanması tavsiye edilmektedir. Şirketinizi tanıtmaya yönelik kartvizitlerin ve materyallerin mutlaka İspanyolca olmasına özen gösterin. İş görüşmeleri ve toplantılara zamanında katılın. Şili iş çevrelerinde dış görünüşe önem verilmektedir.

4.3. Şili’ye Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Şili’ye kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Şili arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Şili’nin ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Şili Kargo

5. ŞİLİ KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Şili’ye kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Şili’ye kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Şili’deki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Şili’ye kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Şili’ye kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Şili seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Şili’ye 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,46 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Şili kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Şili’ye kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Şili’ye en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Şili’ye en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Şili’ye ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Şili’ye gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al