Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. PTT KARGO KİLOGRAM VE HACİM HESAPLAMA

    Gönderici tarafından kargo teslim personeline teslim edilen ürünlerin fiyatları PTT kargo kilogram ve hacim hesaplama standartlarına göre belirlenir. Bu standartlar herkes için aynı olup ürünlerin hacim ve kilogramlarına bağlı hesaplama belirli bir formül ile yapılır.

PTT Kargo Fiyatları ve Hesaplama hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

1.1. Hacimsel Hesaplama Nedir?

    Gönderilecek olan ürünlerin hacimsel ağırlık nedir?  Hesaplama yöntemi nedir? Herkes için geçerli olan bir formül ile hesaplama işlemleri yapılır. Bu işlem; en x boy x yükseklik/hacimsel bölen formülüne göre hesaplama yapılır. Bu formülü esas alarak ürünümüzde ödeyeceğiniz fiyatı hesaplayabilmeniz gayet kolaydır.
    Hacimsel ağırlık ürünün araç içerisinde kaplayacağı yerin belirlenmesi anlamını taşır. Boyutları küçük ürünler ile boyut açısından büyük ürünlerin taşıma ücretleri aynı değildir. Her zaman boyut açısından küçük ürünler daha az fiyatlandırmaya dâhil olur. Bu sebeple ürünlerimizi paketlerken hacimsel olarak küçük ölçülere sahip olacak şekilde paketlenmesini yapmamız gerekir.

Ürünlerimiz ve fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1.2. Mikro İhracat Gönderilerinde Hacimsel Hesaplama

    Yurtdışı gönderi seçeneklerinden olan mikro ihracat gönderilerinde hacimsel hesaplama yapılması, gönderilecek olan ürün için ödenecek ücretleri belirler. Mikro ihracat sayesinde yurtdışına satış yapabilme imkânı bulan üreticiler olmuştur. Mikro ihracata mini ticaret adı da verilir. 
    Mikro ihracat yapacaksanız göndereceğiniz ürün yine belirlenen standartlara göre fiyatlandırılacaktır. Yurtiçi gönderim formülünü yurtiçi gönderinizde de kullanarak fiyatları hesaplayabilirsiniz. 
    Mikro ihracat gönderim ücreti hesaplanırken gönderilecek yerin uzaklığı, ürünün hangi ulaşım aracıyla gönderileceği de hesaba katılarak göndericiye buna göre bir fiyat çıkarılır. Siz de Quick Shipper anında teklif al fırsatlarından yararlanarak, profesyonel çözümlerle tanışabilirsiniz!

PTT ile Mikro İhracat hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

PTT Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

Diğer yazılarımız için;

Anında Teklif Al Anında Teklif Al