Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. PORTEKİZ KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş taşımacılık çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Portekiz’e gönderiyoruz.
    Portekiz, Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliğe destek veren ülke konumundadır. İki ülke arasında sosyal, siyasi, kültürel ve ekonomik anlamda ciddi ilişkiler bulunmaktadır. Türk şirketlerin Portekiz’de, Portekiz şirketlerin ise Türkiye’de yeni yatırımlar yapmaları için uygun ortam oluşmuştur. İlerleyen dönemlerde iki ülke arasında yapılacak çalışmalar ile ticaret hacminin daha da artacağı beklenmektedir. Portekiz ile Türkiye arasında ikili ticaret büyütmek ve ülkeler arası iş birliğini artırma hedefi bulunmaktadır. Türkiye’den Portekiz’deki bir noktaya göndermek istediğiniz kargo gönderilerinizi hava yolu taşımacılığı ile 2-4 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz. Türkiye’den Portekiz’e 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 22,23 Euro’dan başlamaktadır. 
    Portekiz’e kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgilere bu yazımızda sizler için yer verdik.

Portekiz Kargo

1.1. Portekiz Uçak Kargo Hizmeti

    QuickShipper, firmaların veya bireylerin Portekiz’e göndermek istedikleri kargolarını hava yolu taşımacılığı hizmetlerini kullanarak gerçekleştirmektedir. Hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile Portekiz’e gönderilen kargolarınızın en büyük avantajları hızlı ve güvenli teslim edilmesidir. Deniz yolu ve kara yolu taşıma yöntemleri ile taşınması mümkün olmayan kargolarınızı Portekiz’e hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile taşınabilmesi mümkündür. Portekiz’e hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile kargolarınızın gönderilmesi sürecinde kargolarınız hasar görmeden ve deforme olmadan Portekiz’deki alıcısına ulaşmaktadır.

1.2. Portekiz Kargo Avantajları

•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    30 kilo üzeri Portekiz gönderilerinize özel fiyatlar
•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti

Portekiz Kargo

2. PORTEKİZ KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlara ekonomik, hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Portekiz’e 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 22,23 Euro’dan başlamaktadır.
    Portekiz express kargo hizmeti, kurumsal ve bireysel herkesin yararlanabileceği bir hava yolu taşımacılığı hizmetidir. QuickShipper, Portekiz express kargo hizmetiyle gönderilerinizin hızlı, güvenli ve ekonomik bir şekilde alıcısına ulaştırmayı hedeflemektedir. QuickShipper, Portekiz express kargo hizmeti kapsamında, Türkiye’den Portekiz’e gönderilmesi gereken kargolarınızı hava yolu firmaları aracılığıyla transfer etmektedir. Türkiye’deki bir noktadan Portekiz’e 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 22,23 Euro’dan başlamaktadır. Türkiye’den Portekiz’e gönderilen kargolarınız ortalama 1-2 iş günü içerisinde Portekiz’deki alıcısına teslim edilmektedir. Portekiz express kargo hizmeti veren firmamız ile gönderilerinizi sorunsuz bir şekilde ulaştırmaktayız.
    Türkiye’den Portekiz’e kargo gönderim ücretlerini öğrenmek için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Portekiz Kargo

3. PORTEKİZ KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Portekiz’e kargo gönderim sürecinde gerçekleştirmeniz gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız ya da size uygun özel fiyatlardan yararlanmak için app.quickshipper.com adresinden panelimize kayıt olarak satış temsilcinizden özel fiyat almanızdır. İkinci adım, gönderinizin teslim alınarak, işlemlerinin yapılması ve Portekiz’e doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyimli ekibimiz ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Portekiz’e gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Portekiz Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Portekiz’e kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper ana sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Portekiz’i seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Portekiz’e 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 22,23 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Portekiz Kargo

3.2. Portekiz Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo, Elit Servis ve hava yolu express hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Portekiz’e kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde express gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Uçuşu gerçekleştirildikten sonra express taşıma hizmeti ile ortalama 2-4 iş günü içerisinde Portekiz’deki alıcınıza teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Portekiz’e 2-4 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Portekiz Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken, gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple, yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğumuz formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Portekiz Kargo

3.4. Portekiz Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper'dan hizmet alan tüm müşterilerimiz, app.quickshipper.com panelimiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat boyunca anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere, panel içinde ilgili kısımda bulunan gönderi durumuna tıklayarak ulaşabilirler.

4. PORTEKİZ HAKKINDA

    Portekiz, Avrupa’nın güneybatısında yer alan, Avrupa Kıtası’nın en batıda yer alan ülkesidir. Avrupa’nın en sıcak ülkelerinden biri olan Portekiz, Akdeniz iklimine sahiptir. 10,3 milyon nüfusa sahiptir. Madenler açısından zengin bir ülkedir. Dünyanın en büyük doğal taş üreticilerinden biridir. Portekiz Türkiye’den 2 saat geridedir.

4.1. Türkiye Portekiz İthalat-İhracat İlişkisi

    Türkiye ile Portekiz arasında gerçekleşen ticaretimizde gümrük vergi avantajı bulunmaktadır. Portekiz 2019 yılında toplam 61,53 milyar dolarlık ihracat ve 77,48 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini İspanya, Almanya, Fransa, Hollanda ve İtalya ile kurmuştur. Türkiye 2020 yılında Portekiz’e 923 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Portekiz’e ihraç edilen başlıca ürünler; petrol yağları ve mineraller, karayolu taşıtları için aksam, parça ve aksesuar ürünleridir. Türkiye 2019 yılında Portekiz’den 959 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Portekiz’den Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; ham petrol ve binek otomobilleri ve esas itibariyle taşımak üzere imal edilmiş diğer motorlu taşıtlardır. İki ülke arasında 2019 yılında 1 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Portekiz Kargo

4.2. Portekiz Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Portekiz’de ticari ilişkiler çok resmidir. Unvanlar oldukça sık kullanılmaktadır. Buluşmalarda ve tanışmalarda el sıkışmak uygun bir davranış olarak kabul edilir. Eğitim seviyesi oldukça yüksektir. Ülkede iki ve üç dil bilen kişi sayısı fazladır. Portekizceden sonra İngilizce gelmektedir. Kredi kartı yaygın olarak kullanılmaktadır. Para birimi olarak ödemelerde Euro geçerlidir. Portekiz 15 adet havaalanına sahiptir. Türkiye’den haftanın çoğu günü düzenli olarak sefer bulunmaktadır. Portekiz halkının internet kullanımı son 10 senede iki katına çıkmıştır. Fakat buna rağmen Avrupa Birliği üyeleri arasında en düşük kullanıma sahiptir.

4.3. Portekiz’e Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Portekiz’e kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, parfüm, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Portekiz arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Portekiz’in ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Etiyopya Kargo

5. PORTEKİZ KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Portekiz’e kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Portekiz’e kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 2-4 iş günü içerisinde Portekiz’deki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Portekiz’e kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Portekiz’e kargo gönderim ücretlerini öğrenmenmek için QuickShipper web sitemizin ana sayfasında adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz ya da app.quickshipper.com adresinden panelimize kayıt olarak satış temsilcinizden özel fiyat teklifi alabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Portekiz seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Portekiz’e 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 22,23 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Portekiz kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

        Portekiz’e kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurt dışı gönderim işlemlerinde bu iki ölçümün sonucunda ortaya çıkan değerden hangisi fazla ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır ve bu kural her yerde bu şekilde uygulanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Portekiz’e en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Portekiz’e en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Portekiz’e ortalama 2-4 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Portekiz’e gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper'dan hizmet alan tüm müşterilerimiz, app.quickshipper.com panelimiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat boyunca anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere, panel içinde ilgili kısımda bulunan gönderi durumuna tıklayarak ulaşabilirler.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al