Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. ÖZBEKİSTAN KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Özbekistan’a gönderiyoruz.
    Özbekistan, 34 milyonu aşan nüfusu ile ekonomik potansiyeli ve zengin kültürel değerleri ile önemli bir konumda yer almaktadır. Türkiye, Özbekistan ile arasındaki iş birliğinin her alanda gelişmesine büyük önem veren bir ülkedir. Son dönemlerde ikili ilişkilerimizde büyük atılımlar yaşanmaktadır. Türkiye ile Özbekistan arasında yıllar itibariyle ticaret hacmi artmıştır. Başta tekstil, gıda, otelcilik, inşaat malzemeleri ve plastik gibi sektörlerde 1300 kadar Türk sermayeli firma Özbekistan’da faaliyet göstermektedir. Artan bu ikili ticaret sonucunda lojistik sektörüne olan ihtiyaç da artmıştır. İkili ticaretlerin artması Özbekistan’a kargo hizmetinin yakın zamanda daha da artacağını göstermektedir. Türkiye’den Özbekistan’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Türkiye’den Özbekistan’a gönderileriniz ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim edilmektedir.
    Özbekistan’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Özbekistan Kargo

1.1. Özbekistan Uçak Kargo Hizmeti

    Kargo taşımacılığında en önemli konulardan biri, kargonuzun zamanında ve güvenilir bir şekilde alıcısına teslim edilmesidir. Geniş hizmet ağına sahip firmamız, Özbekistan kargo hizmeti ile hava yolu taşımacılığını kullanarak kargolarınızı hızlı ve güvenli bir şekilde teslim etmektedir. Özbekistan kargo hizmetimizi tercih eden müşterilerimizin en önemli nedeni, hava yolu taşımacılığı hizmetlerimiz ile 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi Özbekistan’daki alıcısına ulaştırmamızdır.

1.2. Özbekistan Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
•    30 kilo üzeri Libya gönderilerinize özel fiyatlar

Özbekistan Kargo

2. ÖZBEKİSTAN KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Özbekistan’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır.
    Hava yolu taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren QuickShipper, aralarında Özbekistan express kargo hizmetinin de yer aldığı yurtdışı kargo hizmetleriyle tüm birey ve kurumların kargo gönderim süreçlerini sorunsuzca gerçekleştirmektedir. Özbekistan express kargo hizmeti ile kargolarınız yurtdışına çok daha güvenilir bir şekilde alıcısına ulaştırılmaktadır. Özbekistan express kargo hizmetimizden faydalanarak Türkiye’den Özbekistan’a kargo gönderme süreçlerini daha ekonomik, kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’deki bir noktadan, Özbekistan’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Özbekistan express kargo hizmetimiz ile gönderilerinizin takibi de çok daha kolay yapılmaktadır.
    Türkiye’den Özbekistan’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Özbekistan Kargo

3. ÖZBEKİSTAN KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Özbekistan’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Özbekistan’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Özbekistan’a gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Özbekistan Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Özbekistan’a kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Özbekistan’a seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Özbekistan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Özbekistan Kargo

3.2. Özbekistan Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Özbekistan’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Özbekistan’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Özbekistan’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Özbekistan Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Özbekistan Kargo

3.4. Özbekistan Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. ÖZBEKİSTAN HAKKINDA

    Özbekistan, dünyanın 86. büyük ekonomisine sahiptir. Orta Asya’nın merkezinde bulunan Özbekistan, her yıl düzenli olarak büyüme kaydetmektedir. Resmi para birimi Özbekistan Somu’dur. Başkenti Taşkent’tir. Türkiye ile Özbekistan arasında Serbest Ticaret anlaşması bulunmadığından Özbekistan’a yapılan ihracatlar da gümrük vergisine tabidir. İki ülke arasında “Çifte Vergilendirmeyi Önleme” ve “Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması” anlaşmaları yürürlüktedir.

4.1. Türkiye Özbekistan İthalat-İhracat İlişkisi

    Özbekistan 2019 yılında toplam 14,9 milyar dolarlık ihracat ve 21,8 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Çin, Rusya, Güney Kore, Kazakistan ve Türkiye ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Özbekistan’a 1,23 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Özbekistan’a ihraç edilen başlıca ürünler; makine ve mekanik parçalar, plastik ve mamulleri, demir çelik ürünleri, elektrikli cihazlar ve mobilyadır. Türkiye 2019 yılında Özbekistan’dan 1,14 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Özbekistan’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; bakır ve mamulleri, plastik ürünleri ve sebzelerdir. İki ülke arasında 2019 yılında 2,3 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Özbekistan Kargo

4.2. Özbekistan Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Özbekistan’a yapılacak paketleme ve etiketlemeler için Özbekçenin yanı sıra Rusça ve Tacik dili çevirilerinin eklenmesi faydalı olacaktır. Özbekistan’da dakiklik konusuna verilen önem düşük seviyededir. Toplantılara ve iş görüşmelerine çoğu zaman geç katılım sağlanmaktadır.

4.3. Özbekistan’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Özbekistan’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Özbekistan arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Özbekistan’ın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Özbekistan Kargo

5. ÖZBEKİSTAN KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Özbekistan’a kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Özbekistan’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Özbekistan’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Özbekistan’a kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Özbekistan’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Özbekistan seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Özbekistan’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Özbekistan kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Özbekistan’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Özbekistan’a en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Özbekistan’a en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Özbekistan’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Özbekistan’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al