Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. IRAK KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Irak’a gönderiyoruz.
    Türkiye ile Irak arasındaki ikili ilişkiler dönemsel olarak inişli ve çıkışlı bir seyir izlemektedir. Ülkeler arası ekonomik iş birliği geliştikçe, bu iş birliğinin diğer alanlara da yansıması beklenmektedir. Tüm bu süreçler bir araya geldiğinde Türkiye açısından önümüzdeki süreçte Irak ile ilişkilerin daha da artacağı beklenmektedir. Irak kargo konusunda öncü olan firmamız, kargolarınıza hassasiyet göstererek, kısa süre içinde alıcısına teslim etmektedir. Türkiye’den Irak’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,52 Euro’dan başlamaktadır. Firmamız tarafından verilen Irak yurt dışı kargo hizmetimizin birçok avantajı bulunmaktadır. Irak yurt dışı kargo hizmetimiz son derece güvenli ve kapsayıcıdır.
    Irak’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Irak Kargo

1.1. Irak Uçak Kargo Hizmeti

    QuickShipper, firmaların veya bireylerin Irak’a göndermek istedikleri kargolarını hava yolu taşımacılığı hizmetlerini kullanarak gerçekleştirmektedir. Hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile Irak’a gönderilen kargolarınızın en büyük avantajları hızlı ve güvenli teslim edilmesidir. Deniz yolu ve kara yolu taşıma yöntemleri ile taşınması mümkün olmayan kargolarınızı Irak’a hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile taşınabilmesi mümkündür. Irak’a hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile kargolarınızın gönderilmesi sürecinde kargolarınız hasar görmeden ve deforme olmadan Irak’taki alıcısına ulaşmaktadır.

1.2. Irak Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
•    30 kilo üzeri Irak gönderilerinize özel fiyatlar

Irak Kargo

2. IRAK KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Irak’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,52 Euro’dan başlamaktadır.
    Irak express kargo hizmeti, ihtiyaçlarınız gözetilerek ve güvenlik temel alınarak oluşturulmuş bir taşımacılık hizmetidir. QuickShipper, profesyonel taşımacılık hizmetiyle Irak express kargonuzu en ekonomik fiyatlarla, doğru adrese ve sorunsuz bir şekilde ulaştırır. Express kargo hizmetimiz ile Irak’a hızlı, sorunsuz ve ekonomik gönderimler gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’deki bir noktadan, Irak’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,52 Euro’dan başlamaktadır. Irak express kargo hizmetimiz ile gönderilerinizin takibi de çok daha kolay yapılmaktadır. 
    Türkiye’den Irak’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Irak Kargo

3. IRAK KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Irak’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Irak’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Irak’a gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Irak Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Irak’a kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Irak’a seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Irak’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,52 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Irak Kargo

3.2. Irak Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Irak’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Irak’taki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Irak’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Irak Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Irak Kargo

3.4. Irak Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. IRAK HAKKINDA

    Irak, dünyanın en büyük 35. ekonomisine sahiptir. Irak, çok sayıda ülkeye petrol ihraç etmektedir. Dinar, Irak’ın resmi para birimidir. 39,3 milyon nüfusu ile Irak, dünyanın en kalabalık 36. ülkesidir. Irak, petrole dayalı bir ekonomiye sahiptir. Suudi Arabistan ve Rusya’dan sonra dünyanın üçüncü büyük ihracatçısıdır. Türkiye ile Irak arasında Serbest Ticaret Anlaşması veya ortak bir Gümrük Birliği bulunmadığından, Irak’a yapılan ihracatlar da gümrük vergisi ödenmektedir.

4.1. Türkiye Irak İthalat-İhracat İlişkisi

    Irak 2019 yılında toplam 63 milyar dolarlık ihracat ve 34 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Türkiye ve Hindistan ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Irak’a 10,2 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Irak’a ihraç edilen başlıca ürünler; değerli taşlar ve metaller, plastik ve plastik ürünleri, mobilya, değirmencilik ürünleri, makineler ve mekanik parçalardır. Türkiye 2019 yılında Irak’tan 2,6 dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Irak’tan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; değerli taşlar ve metaller, mineral yakıtlar ve yağlar, bakır, kâğıt hamuru ve kurşundur. İki ülke arasında 2019 yılında 12,9 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir. 

Irak Kargo

4.2. Irak Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Irak iş kültürünü iyi anlayabilmek için ülkenin tarihi ve kültürünün araştırılması faydalı olacaktır. Irak iş hayatında kararlar çok yavaş bir biçimde alınmaktadır. Irak’ta zaman konusunda esnek davranılmaktadır. İş toplantılarında ve sunumlarda mutlaka Arapçaya çevrilmesi yararlı olacaktır. Günlük alışverişlerde kredi kartı kullanımı söz konusu değildir. Ürün paketleri ve etiketleri üzerinde mutlaka İngilizce veya Arapça ifadelerin bulunması gerekmektedir.

4.3. Irak’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Irak’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Irak arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Irak’ın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Irak Kargo

5. IRAK KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Irak’a kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Irak’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Irak’taki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Irak’a kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Irak’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Irak seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Irak’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,52 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Irak kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Irak’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Irak’a en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Irak’a en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Irak’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Irak’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al