Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. FRANSA KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş taşımacılık çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Fransa’ya gönderiyoruz.
    Türkiye ile Fransa arasındaki ticari ve ekonomik ilişkiler hızla gelişimini sürdürmektedir. Fransız şirketleri tarafından Türkiye’de yapılan yatırımların son 5 yılda 5 milyar Euro’yu geçtiği bilinmektedir. Fransa, Türkiye’deki yabancı yatırımlar içinde önemli bir konumdadır. Fransız şirketler, Türkiye’de sağlık, ulaşım, otomotiv, turizm gibi alanlarda faaliyet göstermektedirler. Türkiye ile Fransa arasındaki çift taraflı mal ticareti 2021’in ilk yarısında 8,5 milyar Euro’ya ulaşmıştır. İki taraflı ticaretin önemli miktarda artması taşımacılık sektörü için de olumlu yönde etki yaratmıştır. İki ülke arasındaki bireysel veya kurumsal gönderiler için çoğu zaman express kargo hizmeti tercih edilmektedir. Express kargo hizmeti ile Türkiye’den Fransa’ya gönderileriniz ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim edilmektedir. 
    Türkiye’den Fransa’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 10,9 Euro’dan başlamaktadır.
    Fransa’ya kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgilere bu yazımızda sizler için yer verdik.

Fransa Kargo

1.1. Fransa Uçak Kargo Hizmeti

    QuickShipper, firmaların Fransa’ya göndermek istedikleri kargolarını hava kargo (uçak kargo) taşımacılığı hizmetini kullanarak gerçekleştirmektedir. Uçak kargodan farklı olarak, express ya da elit servis gibi servislerle ise hem firmaların hem de şahsi gönderilerin teslimatı hava yolu ile gerçekleştirilebilmektedir. Hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile Fransa’ya gönderilen kargolarınızın en büyük avantajları hızlı ve güvenli teslim edilmesidir. Deniz yolu ve kara yolu taşıma yöntemleri ile taşınması mümkün olmayan kargolarınızı Fransa’ya hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile taşınabilmesi mümkündür. Fransa’ya hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile kargolarınızın gönderilmesi sürecinde kargolarınız hasar görmeden ve deforme olmadan alıcısına ulaşmaktadır.

1.2. Fransa Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    30 kilo üzeri Fransa gönderilerinize özel fiyatlar

Fransa Kargo

2. FRANSA KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Fransa’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 10,9 Euro’dan başlamaktadır.
    Fransa express kargo hizmeti, Türkiye’den Fransa’ya hızlı kargolarınız için tercih edilebilecek en avantajlı hizmettir. QuickShipper firması olarak, Fransa express kargo hizmeti kapsamında kargolarınız zaman kaybı yaşamadan ortalama 1-2 iş günü içerisinde Fransa’daki alıcısına teslim edilmektedir. Fransa express kargo hizmetimiz hava yolu taşımacılığı ile gerçekleşmektedir. Hava yolu taşımacılığı sayesinde, kara yolu veya deniz yolu taşımacılığına göre daha hızlı ve sorunsuz teslimatlar gerçekleşmektedir. Fransa’ya ortalama 0,5 kilogramlık bir paketin express kargo ile gönderim ücreti 10,9 Euro’dan başlamaktadır. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Fransa’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde kargolarınızı alıcısına ulaştırmaktayız. 
    Türkiye’den Fransa’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Fransa Kargo

3. FRANSA KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Fransa’ya kargo gönderim sürecinde gerçekleştirmeniz gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanızdır. İkinci adım, gönderinizin teslim alınma işlemlerinin yapılması ve Fransa’ya doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Fransa’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Fransa Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Fransa’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper web sitemizin ana sayfasındaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Fransa’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Fransa’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 10,9 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fransa Kargo

3.2. Fransa Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo, express hava yolu ve Elit Servis gibi özel hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde alıcılarına ulaştırıyoruz. Türkiye’den Fransa’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde, gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Fransa’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak, Türkiye’nin tüm şehirlerinden Fransa’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Fransa Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken, gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple, yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin uzunluk, derinlik ve yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki belirtmiş olduğumuz formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Fransa Kargo

3.4. Fransa Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper'dan hizmet alan tüm müşterilerimiz, app.quickshipper.com panelimiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat boyunca anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere, panel içinde ilgili kısımda gönderi durumuna tıklayarak ulaşabilirler.

4. FRANSA HAKKINDA

    Fransa, Avrupa’nın batısında yer almaktadır. İspanya, İtalya, İsviçre, Almanya, Lüksemburg ve Belçika ile sınır komşusudur. 2022 yılı tahmini nüfusu 65 milyondur. Dünyanın en kalabalık 22. ülkesi konumundadır. Dünya ortalamasının altında nüfus artış hızı seyretmektedir. Başkenti Paris şehridir. Ülkenin para birimi Euro’dur. Resmi dil olarak Fransızca kabul edilmektedir. Fransa, yabancı yatırımcıların ilgi duyduğu, teknolojik gelişmelerin olduğu, güçlü ekonomiye sahip bir ülke konumundadır. Avrupa’nın en büyük 2. ekonomisine sahiptir.

4.1. Türkiye Fransa İthalat-İhracat İlişkisi

    Fransa 2019 yılında toplam 569 milyar dolarlık ihracat ve 651 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Almanya, İtalya, İspanya, Belçika ve Çin ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Fransa’ya 7,95 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Fransa’ya ihraç edilen başlıca ürünler; otomotiv, makine ve makine parçaları, elektrikli cihazlar, giyim ve aksesuarlarıdır. Türkiye 2019 yılında Fransa’dan 6,76 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Fransa’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; otomotiv, makine ve makine parçaları, demir-çelik, elektrikli cihazlar, plastik ve plastik ürünleridir. İki ülke arasında 2019 yılında 14 milyar doları aşan ticaret hacmi oluşmuştur.

Fransa Kargo

4.2. Fransa Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Fransa’da formalite büyük saygı görmektedir. Fransa pazarında uzun vadeli iş yapmak isteyen firmaların, yerel dili konuşan personele sahip olmaları, onları rakiplerden bir adım ileriye taşıyacaktır. Çünkü Fransızlar dillerine bağlı bir toplumdur. İş görüşmelerinde yapılan sunumların veya toplantılarda dağıtılacak kartvizitlerin Fransızca karşılıkları mutlaka olmalıdır. Fransız tüketiciler satın aldıkları ürünlerde kaliteye ve görünüme önem verirler. Türkiye’den Fransa’ya giden kargoların paketlemeleri ve etiketlemeleri AB kurallarında olmalıdır. Fransa’da yaşayan vatandaşların yüksek harcama güçleri ve tüketim alışkanlıkları online pazar yerlerinin popülaritesini günden güne artırmıştır. Fransa, yurt dışı pazarlara açılmak isteyen firmalar için her zaman ilk sıralarda yer almıştır.

4.3. Fransa’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Fransa’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Fransa arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Fransa’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Fransa Kargo

5. FRANSA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Fransa’ya kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Fransa’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Fransa’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Fransa’ya kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Fransa’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Fransa seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Fransa’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 10,9 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Fransa kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Fransa’ya kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurt dışı gönderim işlemlerinde bu iki ölçümün sonucunda ortaya çıkan değerden hangisi fazla ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır ve bu kural her yerde bu şekilde uygulanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Fransa’ya en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Fransa’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Fransa’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Fransa’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

   QuickShipper ile kargo gönderen tüm müşterilerimiz, app.quickshipper.com panelimiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat boyunca anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere, panel içinde ilgili kısımda gönderi durumuna tıklayarak ulaşabilirler.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al