Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. ÇAD KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Çad’a gönderiyoruz.
    Türkiye ile Çad arasındaki ilişkiler, olumlu yönde seyretmektedir. İki ülke arasındaki büyükelçilikler yıllardır karşılıklı bir şekilde sorunsuz hizmet vermektedirler. Türkiye ile Çad arasındaki ihracat ve ithalat yıllar geçtikçe düzenli olarak artmaktadır. İki ülke arasındaki ticaret hacminin artması Çad’a kargo gönderim hizmetinin de artmasına imkân sağlayacaktır. Hava yolu taşımacılığı, iki ülke arasındaki en hızlı ulaşımı sağlamaktadır. Türkiye’den Çad’a kargo gönderimi için tercih edilebilecek en doğru gönderim yöntemi express kargodur. 
    Express kargo hizmetimizden yararlanarak göndermek istediğiniz kargonuzu, tarifeli sefer yapan uçaklarla alıcısına sorunsuz şekilde ulaştırmaktayız. Türkiye’den Çad’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır.
    Çad’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Çad Kargo

1.1. Çad Uçak Kargo Hizmeti

    QuickShipper, firmaların veya bireylerin Çad’a göndermek istedikleri kargolarını hava yolu taşımacılığı hizmetlerini kullanarak gerçekleştirmektedir. Hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile Çad’a gönderilen kargolarınızın en büyük avantajları hızlı ve güvenli teslim edilmesidir. Deniz yolu ve kara yolu taşıma yöntemleri ile taşınması mümkün olmayan kargolarınızı Çad’a hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile taşınabilmesi mümkündür. Çad’a hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile kargolarınızın gönderilmesi sürecinde kargolarınız hasar görmeden ve deforme olmadan Çad’daki alıcısına ulaşmaktadır.

1.2. Çad Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    30 kilo üzeri Çad gönderilerinize özel fiyatlar
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat

Çad Kargo

2. ÇAD KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Çad’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır.
    QuickShipper hem bireysel hem de kurumsal müşterilerinin Çad express kargo taleplerini karşılamaktadır. Bireylerin ve firmaların firmamızı tercih etmesinin sebepleri arasında güvenilir, sorunsuz, uygun ve hızlı transferler gerçekleştirmemizdir. Türkiye’den Çad’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 21,37 Euro’dan, 1 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti ise 23,14 Euro’dan başlamaktadır. Çad ile Türkiye arasındaki bireysel veya kurumsal gönderiler için çoğu zaman express kargo hizmeti tercih edilmektedir. Çad express kargo hizmetimiz hava yolu taşımacılığı ile gerçekleşmektedir. Kara veya deniz yolu taşımacılığı göre daha hızlı ve sorunsuz taşınması gerçekleşmektedir. Çad’a ortalama 0,5 kilogramlık bir paketin express kargo ile gönderim ücreti 21,37 Euro’dan başlamaktadır. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Çad’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde kargolarınızı alıcısına ulaştırmaktayız. 
    Türkiye’den Çad’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çad Kargo

3. ÇAD KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Çad’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Çad’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Çad’a gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Çad Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Çad’a kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Çad’ı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Çad’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çad Kargo

3.2. Çad Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Çad’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Çad’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Çad’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Çad Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Çad Kargo

3.4. Çad Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. ÇAD HAKKINDA

    Çad, Orta Afrika’da, denize kıyısı olmayan bir kara ülkesidir. Ülkenin büyük kısmı Sahra Çölü ile kaplıdır. Kuraklıklar, altyapı sisteminin yokluğu, coğrafi uzaklığı gibi nedenlerden dolayı ekonomik kalkınmada Çad olumsuz etkilenmiştir. Ülkenin büyük bir kısmı tarım ve hayvancılıkla ilgilenmektedir. Fransızca ve Arapça ülkenin resmi dilidir. Bu iki dilin haricinde ülkede 100’den fazla dil ve lehçe kullanılmaktadır. 2020 yılı verilerine göre 16,5 milyondan fazla nüfusa sahiptir. Ülkenin başkenti Encemine’dir. Çad’ın para birimi bazı Afrika devletlerinde ortak kullanılan Orta Afrika Frangıdır.

4.1. Türkiye Çad İthalat-İhracat İlişkisi

    Çad 2020 yılında toplam 1 milyar dolarlık ihracat ve 1 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkileri Çin, Fransa, Almanya ve Tayvan ile kurmuştur. Türkiye 2020 yılında Çad’a 41,48 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Çad’a ihraç edilen başlıca ürünler; Hububat, un, süt ve pastacılık ürünleri, kahve, çay, halılar ve yer kaplamalarıdır. Türkiye 2020 Çad’dan 70,73 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Çad’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; yağlı tohum, meyveler, saman ve kaba yemdir. İki ülke arasında 2019 yılında 112 milyon doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Çad Kargo

4.2. Çad Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Çad ekonomisi petrole dayalıdır. Ülke dünyanın en fakir ülkelerinden biridir. Coğrafi uzaklığı, kuraklıklar, altyapı eksikliği gibi nedenler Çad’ın ekonomik kalkınmasını olumsuz etkilemektedir. Türkiye ile Çad arasındaki dış ticaret oldukça düşük seviyede gerçekleşmektedir. Çad hayvancılık, enerji, tarım ve petrol sektörlerinde büyük bir potansiyele sahiptir. Tarım sektörü, Çad ekonomisinin bileşenleri arasında önemli bir konuma sahiptir.

4.3. Çad’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Çad’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Çad arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Çad’ın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Çad Kargo

5. ÇAD KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Çad’a kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Çad’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Çad’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Çad’a kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Çad’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Çad seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Çad’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 21,37 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Çad kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Çad’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Çad’a en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Çad’a en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Çad’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Çad’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al