Hemen Yurt Dışı Kargo Fiyatı Al

Anında Teklif Al

Hem zamandan
hem de paradan tasarruf edin.

Nereye Göndereceksiniz? Zorunlu
Gönderi Tipi Zorunlu
Ağırlık Zorunlu
 

1. AVUSTRALYA KARGO HİZMETİ

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Avustralya’ya gönderiyoruz.
    Avustralya yıllar içinde gelişti ve birçok şirket için yurtdışı pazara açılmada başlangıç noktası haline geldi. Büyük bir tüketici pazarına sahip olduğundan birçok yabancı şirket Avustralya’da iş yapmaya başlamıştır. Avustralya, aynı zamanda Amerikan kültürü ve markalarıyla uyumlu bir ülkedir. Ayrıca devamlı göç alan bir ülke olduğundan nüfus artışı çok hızlı şekilde artmaktadır. Avustralya yüksek nüfusu ve stratejik konumuyla işletmeler için birçok büyüme fırsatı sunmaktadır. Kendi başına büyük bir pazar olmasa da birçok şirket Avustralya’yı global strateji noktası olarak kullanmaktadır. Avustralya’nın e-ticaret pazarındaki rekabet şiddetlidir. Dünyada kişi başına giyim harcamasının en yüksek olduğu ülkedir.
    İki ülke arasındaki bireysel veya kurumsal gönderiler için çoğu zaman express kargo hizmeti tercih edilmektedir. Express kargo hizmeti ile Türkiye’den Avustralya’ya gönderileriniz ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim edilmektedir. Türkiye’den Avustralya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,95 Euro’dan başlamaktadır.
    Avustralya’ya kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

Avustralya Kargo

1.1. Avustralya Uçak Kargo Hizmeti

    Uzman kadrosu ile hava taşımacılığı hizmeti veren firmamız, Avustralya kargo hizmeti ile Türkiye ile Avustralya arasında köprü görevi sağlamaktadır. Firmalar ve bireyler Avustralya kargo hizmeti ile taşınmasında engel olmayan tüm gönderilerini hızlı ve güvenli şekilde alıcısına ulaştırmaktadır.

1.2. Avustralya Kargo Avantajları

•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    30 kilo üzeri Avustralya gönderilerinize özel fiyatlar
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat

Avustralya Kargo

2. AVUSTRALYA KARGO FİYATLARI

    QuickShipper firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Avustralya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,95 Euro’dan başlamaktadır.
    Avustralya, Türkiye’ye göre dünyanın diğer ucundaki bir kıta ülkesidir. İki ülke arasında yapılacak olan herhangi bir taşımacılık işlemi günler sürebilmektedir. Avustralya’ya hava veya deniz yoluyla kargo gönderim sağlanabilmekte, deniz yolu taşımacılığı ile uzun sürdüğü için hava yolu taşımacılığı tercih edilmektedir. Türkiye’den Avustralya’ya kargo gönderim sürecini hızlandırmak için yapılabilecek en iyi tercih, Avustralya express kargo hizmetinden yararlanmaktır. Hava yolu taşımacılık hizmeti veren firmamızla iletişime geçerek Avustralya express kargo hizmetinden avantajlı fiyatlarla yararlanabilirsiniz. Türkiye’deki bir noktadan, Avustralya’ya 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,95 Euro’dan başlamaktadır. Express kargo hizmetimiz ile Avustralya’ya hızlı, sorunsuz ve ekonomik gönderimler gerçekleştirebilirsiniz.
    Türkiye’den Avustralya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. 
    Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Avustralya Kargo

3. AVUSTRALYA KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

    Türkiye’den Avustralya’ya kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, QuickShipper sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Avustralya’ya doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Avustralya’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Avustralya Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

    Türkiye’den Avustralya’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. QuickShipper sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Avustralya’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Avustralya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,95 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya Kargo

3.2. Avustralya Kargo Teslim Süresi

    Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Avustralya’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Avustralya’daki müşterinize teslim edilir. QuickShipper firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Avustralya’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Avustralya Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

    Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Avustralya Kargo

3.4. Avustralya Kargo Takip Sorgulama Hakkında

    QuickShipper firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. AVUSTRALYA HAKKINDA

    Avustralya, Güney Yarım Küre’de yer alan bir ada ülkesidir. Okyanusya Kıtası üzerinde yer almaktadır. Endonezya, Yeni Zelanda ve Papua Yeni Gine gibi ülkeler komşularıdır. Yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük 6. ülkesi konumundadır. Tahmini verilerine göre 24 milyonluk nüfusa sahiptir. Dünyanın en büyük 13. ekonomisidir. Avustralya’nın başkenti Canberra en büyük şehri ise Sydney’dir. Ülkenin para birimi Avustralya dolarıdır.

4.1. Türkiye Avustralya İthalat-İhracat İlişkisi

    Avustralya 2020 yılında toplam 245 milyar dolarlık ihracat ve 211 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkilerini Çin, ABD, Japonya, Tayland ve Almanya ile kurmuştur. Türkiye 2020 yılında Avustralya’ya 726 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Avustralya’ya ihraç edilen başlıca ürünler; makinalar, mekanik cihazlar ve aletler, motorlu kara taşıtları, meyveler ve sert kabuklu meyveler, demir-çelik, halılar ve yer kaplamalarıdır. Türkiye 2020 yılında Avustralya’dan 406 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Avustralya’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; mücevherci eşyası, mineral yakıtlar, yalar, eczacılık ürünleri, meyveler ve sert kabuklu meyveler, makinalar, mekanik cihazlar ve aletlerdir. İki ülke arasında 2020 yılında 1,1 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Avustralya Kargo

4.2. Avustralya Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    Yurt dışı pazarlarına açılırken o ülkenin vatandaşlarının alışveriş davranışlarını göz önünde bulundurmak çok önemlidir. Bu davranışlar yurt dışı pazarında iş yaparken size yol gösterecektir. Avustralya’daki tüketiciler gönderilerini aynı gün içerisinde yola çıkmasını ve hızlı teslimat süreleri istemektedirler. Yapılan araştırmalarda tüketicilerin talebi en kısa sürede teslimat olmuştur. Tüketicilerin bu talebini karşılamak için express kargo hizmeti en doğru taşıma yöntemi olacaktır.

4.3. Avustralya’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

    Türkiye’den Avustralya’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Avustralya arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Avustralya’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. 

Avustralya Kargo

5. AVUSTRALYA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Avustralya’ya kargo kaç günde teslim edilir?

    Türkiye’den Avustralya’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Avustralya’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Avustralya’ya kargo gönderim ücreti ne kadar?

    Türkiye’den Avustralya’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için QuickShipper adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Avustralya seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Avustralya’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,95 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5.3. Avustralya kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

    Avustralya’ya kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Avustralya’ya en hızlı kargo hizmeti nedir?

    Türkiye’den Avustralya’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi QuickShipper firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Avustralya’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Avustralya’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

    QuickShipper firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Anında Teklif Al Anında Teklif Al